Анална фисура

Аналната фисура е често срещано заболяване. Засяга мъже и жени поравно във всички възрасти. Аналната фисура е най-честата причина за кървене от ануса при деца. Появява се и при 10% от родилките.

Анална фисура

Мнениеот misunderstoodd » Чет Юни 15, 2017 7:01 pm

Здравейте, д-р Матев. Моят въпрос е следния- преди 15 дни реших да отида на лекар-проктолог във град Бъургас. Обясних какви са симптомите и оплакванията ми а именно: остра болка, която не еповлияна от положение на тялото или от каквото и да било, или поне аз не съм забелязал, остра много силна болка отвътре във ануса. Кръв се среща изключително рядко и то по 1-2 капчици съъвсем бледи, след дефекация. Когато за пръв път почувствах тази адски силна болка (все едно ти забиват нож) не обрнах внимание. Забелязах ,че когато много ми се доходи до тоалента по голяма нужда започва да ме боли.При дефекация или след това нямам никаква болка, само лек дискомфорт по време на дефекация и то не винаги. И така един ден просто от нищото започна да ме боли, без да съм ходил до тоалетна преди това, и не ми мина.. болката не е постоянна, на пристъпи през няколко минути и трае по 1-2 секунди, аз и не мога да си представя да трае повече, защото е ужасяваща. Бях прегледан, направиха ми аноскопия, и ми казаха че имам анална фисура. Изписаха ми PROXELAN супозитории, както и прокто гливенол за мазане. вече 15 от 20те назначени дни ги използвам, болката я няма, или се пояявява на 4-5 дни за малко и изчезва, но дискомфорта и тежеста във слабините си стои. Все още при дефекация нямам болка там положението си е същото, въ проса ми е, може ли да става въпрос за нещо друго, и може ли да се сгреши диагнозата, след направена аноскопия от хирург-проктолог.. какво да правя, след 5 дни съм на контролен преглед,но мисълта, че може да става дума за нещо по-сериозно не ми дава покой. Благодаря предварително!
misunderstoodd
 
Мнения: 2
Регистриран на: Нед Юни 11, 2017 3:45 pm

Re: Анална фисура

Мнениеот a_matev » Сря Юли 26, 2017 2:55 pm

Може и да не анална фисура. Възможно е да имате прокталгия фугакс.
a_matev
 
Мнения: 114
Регистриран на: Пон Юни 24, 2013 6:45 pm


Назад към Анална фисура

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта