Анална фисура

Аналната фисура е често срещано заболяване. Засяга мъже и жени поравно във всички възрасти. Аналната фисура е най-честата причина за кървене от ануса при деца. Появява се и при 10% от родилките.

Анална фисура

Мнениеот Victoria » Сря Ное 01, 2017 10:29 pm

Здравейте, д-р Матев.

Преди години ходих на хирург, който ми каза, че имам анална фисура. Забрани ми да пия червено вино, да ям панирани храни, да ям люто и т.н. Предписа ми да се мажа с Долопрокт, когато имам кръвоизлив. В началото доста често ми се налагаше да се мажа. Сега много рядко ми се налага. На 06.09.2017 получих кръвоизлив при изхождане. Намазах се и ми мина, но 10 дни по-късно отново имах. Първият път се дължеше на суха храна, а вторият не знам. От тогава пия билка и не съм се мазала повече с лекарството. Мога ли да си позволя да употребявам забранените ми храни и напитки от лекаря? И опасна ли е тази фисура? Каква е разликата между анална фисура и хемороид и може ли да стане по-сериозно?
Victoria
 
Мнения: 2
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2017 8:35 pm

Re: Анална фисура

Мнениеот a_matev » Вто Дек 12, 2017 10:47 am

Victoria написа:Здравейте, д-р Матев.

Преди години ходих на хирург, който ми каза, че имам анална фисура. Забрани ми да пия червено вино, да ям панирани храни, да ям люто и т.н. Предписа ми да се мажа с Долопрокт, когато имам кръвоизлив. В началото доста често ми се налагаше да се мажа. Сега много рядко ми се налага. На 06.09.2017 получих кръвоизлив при изхождане. Намазах се и ми мина, но 10 дни по-късно отново имах. Първият път се дължеше на суха храна, а вторият не знам. От тогава пия билка и не съм се мазала повече с лекарството. Мога ли да си позволя да употребявам забранените ми храни и напитки от лекаря? И опасна ли е тази фисура? Каква е разликата между анална фисура и хемороид и може ли да стане по-сериозно?



Разликата между фисура и хемороиди е както между око и ухо. Ако оплакванията Ви не преминават - заповядайте за преглед.
a_matev
 
Мнения: 114
Регистриран на: Пон Юни 24, 2013 6:45 pm

Re: Анална фисура

Мнениеот Victoria » Вто Дек 12, 2017 10:38 pm

Здравейте.

Благодаря ви. Слава богу за сега нямам оплаквания.
Victoria
 
Мнения: 2
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2017 8:35 pm

Re: Анална фисура

Мнениеот a_matev » Пет Дек 22, 2017 10:54 am

Victoria написа:Здравейте.

Благодаря ви. Слава богу за сега нямам оплаквания.

Радвам се за Вас!
a_matev
 
Мнения: 114
Регистриран на: Пон Юни 24, 2013 6:45 pm


Назад към Анална фисура

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron