Банд-лигиране

Хемороидите са заболяване засягащо кръвоносните съдове на аналния канал. Нормално съществуващите в тази зона кръвоносни сплетения се разширяват и се появява тенденция за излизането им извън ануса. Заболяването засяга активната възраст и има хронично прогресиращо развитие. Хемороидите засягат и двата пола и често водят до нетрудоспособност. Делят се според разположението си на вътрешни и външни хемороидални възли.

Банд-лигиране

Мнениеот полито » Съб Авг 15, 2015 6:34 pm

Здравейте, д-р Матев. Преди 8 години ми направиха банд-лигиране на два вътрешни хемороида Мисля, че остана за лигиране още един, но тогава не се върнах повече...Сега, през 2015г. отново имам вътрешни, но вече са четири на брой. Уместно ли е сега отново да се използва метода банд-лигиране и така докога? Вредно ли е честото използване на този метод? Не води ли неговото често използване до "възпроизвеждане" на нови и нови хемороиди? И втори въпрос - на следващия ден след лигирането и след дефекация бе излязъл третирания хемороид и така престоя около 10 часа. Опасно ли е?
полито
 
Мнения: 1
Регистриран на: Съб Авг 15, 2015 6:22 pm

Re: Банд-лигиране

Мнениеот a_matev » Вто Авг 25, 2015 12:28 pm

полито написа:Здравейте, д-р Матев. Преди 8 години ми направиха банд-лигиране на два вътрешни хемороида Мисля, че остана за лигиране още един, но тогава не се върнах повече...Сега, през 2015г. отново имам вътрешни, но вече са четири на брой. Уместно ли е сега отново да се използва метода банд-лигиране и така докога? Вредно ли е честото използване на този метод? Не води ли неговото често използване до "възпроизвеждане" на нови и нови хемороиди? И втори въпрос - на следващия ден след лигирането и след дефекация бе излязъл третирания хемороид и така престоя около 10 часа. Опасно ли е?


Дали сте за са банд лигиране , или за друг метод, мога да Ви отговоря след преглед. Не се " възпроизвеждат" хемороидите. Хемороидите не са "опасно" заболяване.
a_matev
 
Мнения: 114
Регистриран на: Пон Юни 24, 2013 6:45 pm


Назад към Хемороиди

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron