Дермоидна киста, неще да се затвори?

Хемороидите са заболяване засягащо кръвоносните съдове на аналния канал. Нормално съществуващите в тази зона кръвоносни сплетения се разширяват и се появява тенденция за излизането им извън ануса. Заболяването засяга активната възраст и има хронично прогресиращо развитие. Хемороидите засягат и двата пола и често водят до нетрудоспособност. Делят се според разположението си на вътрешни и външни хемороидални възли.

Дермоидна киста, неще да се затвори?

Мнениеот pfoenix » Пет Ное 25, 2016 11:05 pm

Здравейте др. Матев, 2012 година ми откриха дермоидна киста в гр. Кърджали , сцепиха кистата да може да излезе гнойта. След около 1 месец, направиха операцията ходих към 5/6 месеца на превръзки, след това с електрически нож отново, извършиха някаква интервенция. Отново 5/6 месеца ходих на превръзки, но раната не иска да се затвори. Постоянно кърви,нещо като гной понякога тече и много мириши раната. Къпя се сутрин и вечер, но няма полза. Ползвах тетра тогава миризмата се маха, но спра ли пак се появява. 2014 година, отново ме приеха в болницата и ме оперираха, "уш" казаха всичко са изчисти ли, но кистата не иска да се затвори. 2015 година началото, забелязахме , че кистата се е затворила, но радостта не продължи дълго, отново се отвори. Ползвах всякакви мехлеми,бабени рецепти ама кистата си е отворена. Отвора е много малък, но все пак е кофти. Днес ми казаха за вас, че миналата година от моя град е идвал познат при вас, оперирали сте го от дермоидна киста, вече 1 година нямал никакви оплаквания. Та, исках да попитам какъв съвет, ще ми дадете и дали тази киста може въобще да се излекува. Решил съм да дойда на преглед, но това ще стане вече след празниците.
pfoenix
 
Мнения: 1
Регистриран на: Пет Ное 25, 2016 9:36 pm

Re: Дермоидна киста, неще да се затвори?

Мнениеот a_matev » Вто Дек 06, 2016 10:10 am

Заповядайте за преглед. Може да се обсъди пластично затваряне.
a_matev
 
Мнения: 114
Регистриран на: Пон Юни 24, 2013 6:45 pm


Назад към Хемороиди

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron