Фистула, киста, тромбозирал хемороид или друго?

Хемороидите са заболяване засягащо кръвоносните съдове на аналния канал. Нормално съществуващите в тази зона кръвоносни сплетения се разширяват и се появява тенденция за излизането им извън ануса. Заболяването засяга активната възраст и има хронично прогресиращо развитие. Хемороидите засягат и двата пола и често водят до нетрудоспособност. Делят се според разположението си на вътрешни и външни хемороидални възли.

Фистула, киста, тромбозирал хемороид или друго?

Мнениеот avangard » Чет Юли 28, 2016 1:02 pm

Здравейте, доктор Матев.

Преди 2 години ми се получи образувание в близост до ануса, което тукашният хирург диагностицира като тромбозирал външен хемороид. Насрочи дата за ексцизия, но по време на самата операция каза, че всъщност това е вид киста, защото около тромба се е образувала фиброзна тъкан. Поради силната болка по време на самата операция, което се извърши с локална анестезия, не успях да издържа и той не можа да изреже цялото образувание.

2 години по - късно въпросното образувание все още е там и когато отново отидох на преглед преди няколко дни, хирурга каза, че е перианална фистула. Но аз нямам нито един от симптомите на въпросното заболяване - нито гноене, кървене, нито кой знае каква болка, освен по време на месечния цикъл, което, докторът обясни, било съвсем нормално, тъй като в този период мястото става по - кръвоснабдено. Освен това не съм страдала от перианален абсцес, който по начало е основната причина за образуване на фистула, нито имам други заболявания, които предполагат нейното образуване. Хемороиди получих по време на бременността и раждането, но те бяха временно явление и не са ми създавали сериозни проблеми след това. Не страдам от запек, нито нося прашки или бельо от изкуствени материи. Не съм с наднормено тегло, спортувам редовно и се храня здравословно.

Наясно съм, че без преглед няма как да ми бъде поставена диагноза, но бих искала да знам дали има вероятност наистина да имам фистула без да имам нито един от симтомите на съответното заболяване.

Освен това ме интересува в случай, че наистина е фистула, има ли някакви по - съвременни методи за операция, освен пристягането с конци и ластици, чрез които възстановяването ми няма да трае месеци? Напълно наясно съм, че такъв един метод на операция би бил по - скъпоструващ.

Предварително много Ви благодаря за отделеното внимание!
avangard
 
Мнения: 1
Регистриран на: Вто Юли 26, 2016 3:48 pm

Re: Фистула, киста, тромбозирал хемороид или друго?

Мнениеот a_matev » Сря Авг 31, 2016 10:09 am

avangard написа:Здравейте, доктор Матев.

Преди 2 години ми се получи образувание в близост до ануса, което тукашният хирург диагностицира като тромбозирал външен хемороид. Насрочи дата за ексцизия, но по време на самата операция каза, че всъщност това е вид киста, защото около тромба се е образувала фиброзна тъкан. Поради силната болка по време на самата операция, което се извърши с локална анестезия, не успях да издържа и той не можа да изреже цялото образувание.

2 години по - късно въпросното образувание все още е там и когато отново отидох на преглед преди няколко дни, хирурга каза, че е перианална фистула. Но аз нямам нито един от симптомите на въпросното заболяване - нито гноене, кървене, нито кой знае каква болка, освен по време на месечния цикъл, което, докторът обясни, било съвсем нормално, тъй като в този период мястото става по - кръвоснабдено. Освен това не съм страдала от перианален абсцес, който по начало е основната причина за образуване на фистула, нито имам други заболявания, които предполагат нейното образуване. Хемороиди получих по време на бременността и раждането, но те бяха временно явление и не са ми създавали сериозни проблеми след това. Не страдам от запек, нито нося прашки или бельо от изкуствени материи. Не съм с наднормено тегло, спортувам редовно и се храня здравословно.

Наясно съм, че без преглед няма как да ми бъде поставена диагноза, но бих искала да знам дали има вероятност наистина да имам фистула без да имам нито един от симтомите на съответното заболяване.

Освен това ме интересува в случай, че наистина е фистула, има ли някакви по - съвременни методи за операция, освен пристягането с конци и ластици, чрез които възстановяването ми няма да трае месеци? Напълно наясно съм, че такъв един метод на операция би бил по - скъпоструващ.

Предварително много Ви благодаря за отделеното внимание!


Фистула,но ако не тече означава, че е затворена. Може отново да се възпали. Ако се възпали, тогава се оперира.
a_matev
 
Мнения: 114
Регистриран на: Пон Юни 24, 2013 6:45 pm

Фистула, киста, тромбозирал хемороид или друго?

Мнениеот inapavlova » Пон Фев 13, 2017 6:12 pm

Здравейте доктор Матев,
Преди около 2 месеца ми се появи твърдо топче около ануса, което нито ме болеше, нито секретираше.По същото време получих и някакъв обрив по цялото тяло, което си мислех, че е в следствие на някаква алергична реакция и който след като ми биха Урбазон утихна за известно време.След около един месец от появата на въпросното топче, започна да изтича оскъдно количество гной с малко кръв.Отидох на лекар- хирург и той установи,че имам фистула, която по неговите думи нямаше изход към дебелото черво и мястото и беше на 1 часа/пак но негови думи/.Същият ми изписа Ципрофлоксацин за 10 дни и каза,че за сега няма нужда от операция.Изпих въпросният антибиотик, но нещата вообще не се промениха.Имах си леко изтичане на гной/ не постоянно и обилно/, като иначе нямам никакви болки и не същата не ми създава дискомфорт при движение или седене.През целият този период обаче продължих да имам проблеми с кожата, като ми се появяват разни червени петна, сърбеж и много странно нацепване на кожата по лицето.Посетила съм и дерматолог, който не може да установи на какво се дължи.В момента си правя изследвания за какви ли не бактерии и паразити, но до този момент нищо.Въпросите са ми два: Първо налага ли се на всяка цена операция на фистулата, щом има гноен секрет, пък макар и малък и Второ може ли фистулата да създава тези проблеми с кожата и ако да то какви изследвания да си направя, за да се установи проблема?Благодаря предварително и се надявам поне малко да ме насочите, защото се въртя в един омагьосън кръг и не знам какво да предприема.
inapavlova
 
Мнения: 1
Регистриран на: Пон Фев 13, 2017 5:37 pm


Назад към Хемороиди

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта