хемероиди съвет

Хемороидите са заболяване засягащо кръвоносните съдове на аналния канал. Нормално съществуващите в тази зона кръвоносни сплетения се разширяват и се появява тенденция за излизането им извън ануса. Заболяването засяга активната възраст и има хронично прогресиращо развитие. Хемороидите засягат и двата пола и често водят до нетрудоспособност. Делят се според разположението си на вътрешни и външни хемороидални възли.

хемероиди съвет

Мнениеот georgiev861 » Сря Юли 23, 2014 11:26 am

Здравейте, д-р Матев. На 28 години съм, в началото на годината получих проблем с хемероиди, 1 месец бях на Детралекс, овладя се състоянието,но преди месец отново получих проблеми и този път Детралекса не помогна. Постъпих за изследвания в УМБАЛ „Света Марина – Варна“, беше ми направена колоноскопия. Бяха открити 2 полипа (единия отстранен), другия беше изследван – доброкачествен е и се налага и той да бъде отстранен. Оказа се, че имам и хемероиди, доколкото разбрах 3 стадии, по епикриза „Стволови разположени хемороидални възли – външни и вътрешни, лесно кървящи при допир“. Лекарите ми препоръчаха операция, доста ми е притеснено. След като бях изписан, се чувствам подобре,но паренето и сърбежа продължават след ходене по голяма нужда, има малко болка, няма кръв. Моля да ми препоръчате методи за лечение и за двата вида хемероиди, желая да направя и консултация с вас, да ме прегледате и да обсъдим кои варианти могат да решат генерално проблема ми с хемероидите, благодаря Ви предварително. Изпращам ви и няколко снимки: http://dox.bg/files/dw?a=3f693d8276
georgiev861
 
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Юли 23, 2014 10:17 am

Re: хемероиди съвет

Мнениеот a_matev » Чет Юли 24, 2014 12:33 pm

georgiev861 написа:Здравейте, д-р Матев. На 28 години съм, в началото на годината получих проблем с хемероиди, 1 месец бях на Детралекс, овладя се състоянието,но преди месец отново получих проблеми и този път Детралекса не помогна. Постъпих за изследвания в УМБАЛ „Света Марина – Варна“, беше ми направена колоноскопия. Бяха открити 2 полипа (единия отстранен), другия беше изследван – доброкачествен е и се налага и той да бъде отстранен. Оказа се, че имам и хемероиди, доколкото разбрах 3 стадии, по епикриза „Стволови разположени хемороидални възли – външни и вътрешни, лесно кървящи при допир“. Лекарите ми препоръчаха операция, доста ми е притеснено. След като бях изписан, се чувствам подобре,но паренето и сърбежа продължават след ходене по голяма нужда, има малко болка, няма кръв. Моля да ми препоръчате методи за лечение и за двата вида хемероиди, желая да направя и консултация с вас, да ме прегледате и да обсъдим кои варианти могат да решат генерално проблема ми с хемероидите, благодаря Ви предварително. Изпращам ви и няколко снимки: http://dox.bg/files/dw?a=3f693d8276


Здравейте, не е ясен стадия на хемороидалната болест - има общо четири стадия. Във всеки стадий има различно лечение - вижте в сайта. на началната секция.
a_matev
 
Мнения: 114
Регистриран на: Пон Юни 24, 2013 6:45 pm


Назад към Хемороиди

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта