хемороиди

Хемороидите са заболяване засягащо кръвоносните съдове на аналния канал. Нормално съществуващите в тази зона кръвоносни сплетения се разширяват и се появява тенденция за излизането им извън ануса. Заболяването засяга активната възраст и има хронично прогресиращо развитие. Хемороидите засягат и двата пола и често водят до нетрудоспособност. Делят се според разположението си на вътрешни и външни хемороидални възли.

хемороиди

Мнениеот ElitsaPS » Чет Окт 30, 2014 12:24 am

Здравейте.На 30 години съм и от дете страдам от хроничен запек.Преди около 10 години ми се появиха хемороиди които бяха кървящи и много болезнени,но с мехлеми минаха след известно време.Нямах проблеми около 5-6 години.Сега не са болезнени(много рядко болят), но са външни и не се прибират.Искам да ги махна по скоро защото ме дразнят,че са там.Интересуваме дали хемороиди от 4-та степен могат да се махнат с безкръвна операция(и най-важното да е безболезнена).Няколко приятелки си правиха стандартна операция за отстраняване на хемороиди и болките им бяха нетърпими.Сега като си говорим по тази тема ми споделиха,че ако са знаели колко много ще ги боли никога нямало да се оперират.Друг въпрос имам,може ли в деня на прегледа да се направи интервенцията.Аз живея в Перник и ще ми е по-удобно ако всичко се случи в един ден(ако е възможно разбира се).
Благодаря!
ElitsaPS
 
Мнения: 7
Регистриран на: Сря Окт 29, 2014 11:59 pm

Re: хемороиди

Мнениеот a_matev » Сря Ное 05, 2014 12:44 pm

ElitsaPS написа:Здравейте.На 30 години съм и от дете страдам от хроничен запек.Преди около 10 години ми се появиха хемороиди които бяха кървящи и много болезнени,но с мехлеми минаха след известно време.Нямах проблеми около 5-6 години.Сега не са болезнени(много рядко болят), но са външни и не се прибират.Искам да ги махна по скоро защото ме дразнят,че са там.Интересуваме дали хемороиди от 4-та степен могат да се махнат с безкръвна операция(и най-важното да е безболезнена).Няколко приятелки си правиха стандартна операция за отстраняване на хемороиди и болките им бяха нетърпими.Сега като си говорим по тази тема ми споделиха,че ако са знаели колко много ще ги боли никога нямало да се оперират.Друг въпрос имам,може ли в деня на прегледа да се направи интервенцията.Аз живея в Перник и ще ми е по-удобно ако всичко се случи в един ден(ако е възможно разбира се).
Благодаря!


Здравейте, това което го искате- всички го искат т.е да се направи безкръвна операция без да има болка след това. Във всеки случай има възстановителен период/болки/ и той е индивидуален , освен това има и обезболяващи медикаменти. Какво е при Вас положението, бих могъл да Ви отговоря дистанционно , ако изпратите една снимка на ануса на a_matev@yahoo.com . Не е изключено това да не са хемороиди, а кожни гънки след анална фисура / запек и болки от дете/.
a_matev
 
Мнения: 114
Регистриран на: Пон Юни 24, 2013 6:45 pm

Re: хемороиди

Мнениеот ElitsaPS » Вто Ное 18, 2014 12:49 am

Здравейте,изпращам ви снимка на посочения от вас адрес.Надявам се да ми дадете отговор.Благодаря.
ElitsaPS
 
Мнения: 7
Регистриран на: Сря Окт 29, 2014 11:59 pm

Re: хемороиди

Мнениеот ElitsaPS » Нед Ное 23, 2014 1:09 am

Здравейте,отговорихте ми на e- mail,че от снимката ви прилича на стражеви кожни гънки в следствие на хроничния запек. Кое ще бъде най-ефикасното лечение и дали може прегледа и лечението да се извършат в един ден,без да ми се налага да нощувам.
ElitsaPS
 
Мнения: 7
Регистриран на: Сря Окт 29, 2014 11:59 pm

Re: хемороиди

Мнениеот a_matev » Нед Ное 23, 2014 3:04 pm

ElitsaPS написа:Здравейте,отговорихте ми на e- mail,че от снимката ви прилича на стражеви кожни гънки в следствие на хроничния запек. Кое ще бъде най-ефикасното лечение и дали може прегледа и лечението да се извършат в един ден,без да ми се налага да нощувам.


Здравейте, възможно е, но дали е необходимо да се провежда лечение, ако нямате болки? По скоро - не.
a_matev
 
Мнения: 114
Регистриран на: Пон Юни 24, 2013 6:45 pm

Re: хемороиди

Мнениеот ElitsaPS » Нед Ное 23, 2014 11:16 pm

Ами, болки има но рядко.Понякога и кърви(преди години доста).Искам да ги махна защото ме дразнят и ги усещам.Много време го обмислях дали да направя операция,точно защото не ме боли(много рядко се случва да има болка и то не непоносима),но изпитвам дискомфорт.
ElitsaPS
 
Мнения: 7
Регистриран на: Сря Окт 29, 2014 11:59 pm

Re: хемороиди

Мнениеот a_matev » Вто Дек 02, 2014 8:00 pm

ElitsaPS написа:Ами, болки има но рядко.Понякога и кърви(преди години доста).Искам да ги махна защото ме дразнят и ги усещам.Много време го обмислях дали да направя операция,точно защото не ме боли(много рядко се случва да има болка и то не непоносима),но изпитвам дискомфорт.



Здравейте, ако сте решила за отстраняване на външни хемороиди, мога да Ви помогна. Процедурата се извършва от мен амбулаторно.
a_matev
 
Мнения: 114
Регистриран на: Пон Юни 24, 2013 6:45 pm

Re: хемороиди

Мнениеот ElitsaPS » Вто Дек 16, 2014 11:51 pm

Здравейте,определено съм решила да ги отстраня.Ще се обадя на посочения телефон за да запиша час.
Желая Ви весели празници!
ElitsaPS
 
Мнения: 7
Регистриран на: Сря Окт 29, 2014 11:59 pm


Назад към Хемороиди

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron