Хемороиди?

Хемороидите са заболяване засягащо кръвоносните съдове на аналния канал. Нормално съществуващите в тази зона кръвоносни сплетения се разширяват и се появява тенденция за излизането им извън ануса. Заболяването засяга активната възраст и има хронично прогресиращо развитие. Хемороидите засягат и двата пола и често водят до нетрудоспособност. Делят се според разположението си на вътрешни и външни хемороидални възли.

Хемороиди?

Мнениеот mishka » Чет Мар 05, 2015 9:22 pm

Здравейте, моля за съвет! Преди около 2 месеца забелязах, че ми се отделя секрет (ако мога така да го нарека) от ануса. Не е много, но все пак е неприятен. Разбира се почнах да се подмивам по- често. Но от седмица сякаш този секрет е леко примесен с кръв. Не съм точно сигурна. Болки нямам нито сърбеж. Само при изхождане, ме боли и понякога има кръв върху тоалетната хартия. Реших да понапипам случайно дали има нещо като подутина, но нищо такова не напипах. Възможно ли е това да са хемороиди вътрешни? :oops: Момиче на 20 години съм.
mishka
 
Мнения: 1
Регистриран на: Чет Мар 05, 2015 12:07 am

Re: Хемороиди?

Мнениеот a_matev » Вто Мар 24, 2015 6:44 pm

mishka написа:Здравейте, моля за съвет! Преди около 2 месеца забелязах, че ми се отделя секрет (ако мога така да го нарека) от ануса. Не е много, но все пак е неприятен. Разбира се почнах да се подмивам по- често. Но от седмица сякаш този секрет е леко примесен с кръв. Не съм точно сигурна. Болки нямам нито сърбеж. Само при изхождане, ме боли и понякога има кръв върху тоалетната хартия. Реших да понапипам случайно дали има нещо като подутина, но нищо такова не напипах. Възможно ли е това да са хемороиди вътрешни? :oops: Момиче на 20 години съм.


Здравейте, възможно е да имате фистула, добре е да ме посетите за преглед и консултация.
a_matev
 
Мнения: 114
Регистриран на: Пон Юни 24, 2013 6:45 pm


Назад към Хемороиди

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron