Хемороиди

Хемороидите са заболяване засягащо кръвоносните съдове на аналния канал. Нормално съществуващите в тази зона кръвоносни сплетения се разширяват и се появява тенденция за излизането им извън ануса. Заболяването засяга активната възраст и има хронично прогресиращо развитие. Хемороидите засягат и двата пола и често водят до нетрудоспособност. Делят се според разположението си на вътрешни и външни хемороидални възли.

Хемороиди

Мнениеот Маргаритка » Пон Сеп 28, 2015 2:06 pm

Здравейте, д-р Матев.
Проблемите ми с хемороидите ме съпътстват вече много години. Преди 3г. за първи път се престраших да посетя клиника в София в която се подложих на легиране /2 пъти по 2 възела и 1 път един възел/. Подобрение настъпи след около 1 месеца и продължи доскоро. Отново посетих същата клиника, където лекаря установи нови 4 възела. Веднага направи легиране на 2 броя и сякаш положението беше овладяно. Спомена, че другите 2 възела засега нямат нужда от връзване. Месец по- късно отново имам проблем. В момента пия Детралекс и подобрение има, но от опит зная, че това е временно решение.
Зная, че ще ми препоръчате преглед при Вас и това е само въпрос на време, тъй като живея далеч от клниката Ви. Ще го направя със сигурност, защото смятам, че нещо до сега не се прави както трябва.
Въпроса ми е: Вярно ли е,че хемороиди могата да се получават непрекъснато. Не на същото място, а на ново? Спазвам всички препоръки относно хранене, хигиена, визическо натоварване и активност.
Това е обяснението на лекаря при когото ходя вече 4 пъти, за сега няма да споменавам името на клиниката и лекаря.
Благодаря предварително за отговора Ви.
Маргаритка
 
Мнения: 2
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2015 6:43 pm

Re: Хемороиди

Мнениеот a_matev » Вто Ное 10, 2015 1:03 pm

Заповядайте за коректно мнение и консултация.
a_matev
 
Мнения: 114
Регистриран на: Пон Юни 24, 2013 6:45 pm


Назад към Хемороиди

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron