Консултация

Хемороидите са заболяване засягащо кръвоносните съдове на аналния канал. Нормално съществуващите в тази зона кръвоносни сплетения се разширяват и се появява тенденция за излизането им извън ануса. Заболяването засяга активната възраст и има хронично прогресиращо развитие. Хемороидите засягат и двата пола и често водят до нетрудоспособност. Делят се според разположението си на вътрешни и външни хемороидални възли.

Консултация

Мнениеот krig » Чет Фев 05, 2015 10:10 pm

Здравейте д-р Матев . Тъй като в момента се намирам извън България и не мога да дойда за преглед , ще ви разкажа моя случай . Преди година ми се появиха (предполагам хемороиди ) ,не ги лекувах със нищо просто при ходене до тоалетната при много напъване се появяваха две или три мехурчета около ануса и след изхождане изчезваха не ме боляха и не съм забелязал да има кръв или някаква течност .Това продължи около седмица , и сега се появиха отново след година , предполагам са вътрешни вие можете да кажете тъй като аз не разбирам (мога да ви пратя и снимка ) на цвят са като сини когато се покажат на цяло и също напипвам много малко твърдо топченце близо до ануса което си е постоянно там с големина колкото глава на карфица . И за разлика от предният път когато ми се появиха сега не изчезват вече трета седмица само се смаляват почти на цяло , пак нямам болки няма кръв или слуз ,но изпитвам дискомфорт и имам чувството , че постоянно ми се ходи до тоалетна . Да поясня и няколко неща и двата пъти се появиха зимата когато не ходя на работа и стоя по цял ден вкъщи , ходя на фитнес вече три години , като по малак често се изхождах трудно и много се напъвах и сега е така но не толкова често , консумирам много малко вода особено зимата по принцип около половин литър на ден понякога и по малко . Първият път когато се появиха не спрях фитнеса, сега не ходя вече три седмици и се мазах с тези кремове ,,,,,,нанасях ги върху мехурчетата от вън ,а не вътре в ануса . И положението е едно и също вече три седмици . Ще ви помоля да изкажете мнението си и да ме посъветвате какво да правя и какво не до като мога да ви посетя за преглед , а това ще е след месец или два най малко !
krig
 

Re: Консултация

Мнениеот a_matev » Вто Фев 17, 2015 10:37 am

Здравейте , изпратете снимка на ануса след дефекация и хигиена. Вероятно се действително усложнени външни хемороиди. За да Ви предложа лечение, е добре да се направи оглед, макар и по снимка.

a_matev@yahoo.com
a_matev
 
Мнения: 114
Регистриран на: Пон Юни 24, 2013 6:45 pm

Re: Консултация

Мнениеот sofkam » Пон Юни 22, 2015 6:38 pm

Здравейте д-р Матев, аз съм на 52 години и от около 10 години ми е поставена диагноза вътрешни хемороиди с кървене.През това време са ми правени две колоноскопии ,последната от м.09.2014г във Военна Болница Варна с диагноза синдром на раздразненото черво без диария с вътрешни и външни хемороиди и насочване към хирург проктолог.От септември до сега пия Детралекс с малки почивки, но това не ми помага много,имам силно кървене , което доведе до анемия и хемоглобин с показател 95.Миналата седмица след поредното силно изкървявяне, по метода банд лигиране ми вързаха два външни големи,силно изпъкнали хемороида.Оказа се .че не е безболезнено,още не са паднали, боли ме,чувствам напрежение, не мога да седя и изтича кървиста течност. При прегледа Докторът ми каза,че имам още два външни и 6 вътрешни хемороида.Изчетох доста информация и реших да се обърна към Вас за мнение. Моля, да ми разясните кое лечение е най подходящо за мен,колко ще е възстановителния период и кога ще удобно да планираме едновременно преглед и манипулация.Аз съм здравно осигурена и искам да разбера колко ще е необходимо да заплатя допълнително за съответния вид манипулации.Очаквам вашия отговор.Хубав ден.
sofkam
 
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Юни 22, 2015 2:48 pm

Re: Консултация

Мнениеот a_matev » Пон Юни 29, 2015 9:55 pm

sofkam написа:Здравейте д-р Матев, аз съм на 52 години и от около 10 години ми е поставена диагноза вътрешни хемороиди с кървене.През това време са ми правени две колоноскопии ,последната от м.09.2014г във Военна Болница Варна с диагноза синдром на раздразненото черво без диария с вътрешни и външни хемороиди и насочване към хирург проктолог.От септември до сега пия Детралекс с малки почивки, но това не ми помага много,имам силно кървене , което доведе до анемия и хемоглобин с показател 95.Миналата седмица след поредното силно изкървявяне, по метода банд лигиране ми вързаха два външни големи,силно изпъкнали хемороида.Оказа се .че не е безболезнено,още не са паднали, боли ме,чувствам напрежение, не мога да седя и изтича кървиста течност. При прегледа Докторът ми каза,че имам още два външни и 6 вътрешни хемороида.Изчетох доста информация и реших да се обърна към Вас за мнение. Моля, да ми разясните кое лечение е най подходящо за мен,колко ще е възстановителния период и кога ще удобно да планираме едновременно преглед и манипулация.Аз съм здравно осигурена и искам да разбера колко ще е необходимо да заплатя допълнително за съответния вид манипулации.Очаквам вашия отговор.Хубав ден.


Здравейте, извинете за забавеният отговор. Методът банд лигиране е само за вътрешни хемороиди. Ако се извърши върху външни хемороиди е адски болезнено поради спиране на кръвоснабдяването. Ако е вярно,че имате два външни и 6 вътрешни по скоро сте за операция. Все пак без преглед, не мога да Ви дам категорично заключение, за какъв метод за лечение сте най-подходяща. Не става един метод за всеки човек. Относно заплащането, то ще еднократно и ще се излекувате доживотно. Максималната цена за цялото лечение засега е до 500 лв.
a_matev
 
Мнения: 114
Регистриран на: Пон Юни 24, 2013 6:45 pm


Назад към Хемороиди

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron