Консултация

Хемороидите са заболяване засягащо кръвоносните съдове на аналния канал. Нормално съществуващите в тази зона кръвоносни сплетения се разширяват и се появява тенденция за излизането им извън ануса. Заболяването засяга активната възраст и има хронично прогресиращо развитие. Хемороидите засягат и двата пола и често водят до нетрудоспособност. Делят се според разположението си на вътрешни и външни хемороидални възли.

Консултация

Мнениеот igetova » Съб Юли 25, 2015 7:13 pm

Здравейте д-р Матев,
В края на м. май 2015г. ми се появи външен хемороид, доста голям и много болезнен по всяко време на деня, при ходене и седене. Прилагах свещички масту и кремове за хемороиди. Нямах кървене. Започна да намалява много бавно и се прибра напълно едва след месец, в края на юни. От тогава външно не отчитам нещо ненормално, но имам дискомфорт в областта на ректума, тежест и тъпа болезненост и болка в областта на опашката. По принцип не съм страдала от хемороиди, но през м. декември 2014. в резултат на диария от продължителен прием на антибиотици се провокира такъв проблем и тогава си слагах продължително време свещички цикатридина. Проведох и изследване колоноскопия - в заключение Дразним колон.Взета биопсия от ректум с резултат - Дебелочревна лигавица с предимно суперфициална лимфоцитна инфилтрация с примесени еозинофили. Моля Ви, да изразите мнение относно състоянието, което описах до колко е нормално след отшумяване на острия период и с молба за съвет.Благодаря.
igetova
 
Мнения: 1
Регистриран на: Пет Юли 24, 2015 5:16 pm

Re: Консултация

Мнениеот a_matev » Вто Юли 28, 2015 10:26 am

Здравейте, оплакванията Ви не мисля, че са от анален произход. След преминаване на възпалението на външният хемороид, не би трябвало да има остатъчни симптоми след толкова време. Добре е да се извърши преглед. Нямате основание за притеснения.
a_matev
 
Мнения: 114
Регистриран на: Пон Юни 24, 2013 6:45 pm

Re: Консултация

Мнениеот a_matev » Вто Юли 28, 2015 10:45 am

igetova написа:Здравейте д-р Матев,
В края на м. май 2015г. ми се появи външен хемороид, доста голям и много болезнен по всяко време на деня, при ходене и седене. Прилагах свещички масту и кремове за хемороиди. Нямах кървене. Започна да намалява много бавно и се прибра напълно едва след месец, в края на юни. От тогава външно не отчитам нещо ненормално, но имам дискомфорт в областта на ректума, тежест и тъпа болезненост и болка в областта на опашката. По принцип не съм страдала от хемороиди, но през м. декември 2014. в резултат на диария от продължителен прием на антибиотици се провокира такъв проблем и тогава си слагах продължително време свещички цикатридина. Проведох и изследване колоноскопия - в заключение Дразним колон.Взета биопсия от ректум с резултат - Дебелочревна лигавица с предимно суперфициална лимфоцитна инфилтрация с примесени еозинофили. Моля Ви, да изразите мнение относно състоянието, което описах до колко е нормално след отшумяване на острия период и с молба за съвет.Благодаря.



Здравейте, не е изключено да има анална фисура след приема на антибиотика. От хемороида от май не би следвало да остават остатъчни явления. Резултата от хистологията не показва нищо конкретно.
a_matev
 
Мнения: 114
Регистриран на: Пон Юни 24, 2013 6:45 pm

Re: Консултация

Мнениеот nikolai qn4ev » Вто Юли 28, 2015 2:24 pm

Здравейте д-р Матев,преди около седмица след отиване до тоалетната,започнах да чувствам един дискомфорт малко по навътре от аналния отвор,става въпрос за една тъпа болка лека,сякаш има нещо там.Чувството е такова като сигнализиране за отиване до тоалетната,но се оказва фалшиво.През по голямата част от деня го имам и изчезва за малко..докато не посетя отново тоалетната.Страдам от външни хемороиди и използвам разни мазила,които сякаш малко ме успокояват,но тази "тъпа" болка ме притеснява.Ще ви бъда благодарен ако е възможно да споделите от какво може да се получава този проблем?
nikolai qn4ev
 
Мнения: 1
Регистриран на: Вто Юли 28, 2015 1:40 pm

Re: Консултация

Мнениеот a_matev » Сря Авг 12, 2015 4:08 pm

nikolai qn4ev написа:Здравейте д-р Матев,преди около седмица след отиване до тоалетната,започнах да чувствам един дискомфорт малко по навътре от аналния отвор,става въпрос за една тъпа болка лека,сякаш има нещо там.Чувството е такова като сигнализиране за отиване до тоалетната,но се оказва фалшиво.През по голямата част от деня го имам и изчезва за малко..докато не посетя отново тоалетната.Страдам от външни хемороиди и използвам разни мазила,които сякаш малко ме успокояват,но тази "тъпа" болка ме притеснява.Ще ви бъда благодарен ако е възможно да споделите от какво може да се получава този проблем?


Възможно е да има локално възпаление, или анална фисура. Необходимо е да се извърши долна ендоскопия за точна диагноза.
a_matev
 
Мнения: 114
Регистриран на: Пон Юни 24, 2013 6:45 pm


Назад към Хемороиди

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron