Консултация

Хемороидите са заболяване засягащо кръвоносните съдове на аналния канал. Нормално съществуващите в тази зона кръвоносни сплетения се разширяват и се появява тенденция за излизането им извън ануса. Заболяването засяга активната възраст и има хронично прогресиращо развитие. Хемороидите засягат и двата пола и често водят до нетрудоспособност. Делят се според разположението си на вътрешни и външни хемороидални възли.

Консултация

Мнениеот nataliq_1227 » Съб Авг 15, 2015 11:17 am

Здравейте, доктор Матев.
Аз съм на 28 години. Преди седмици ми се появи вътрешен хемороид, нямах болки нито кървене, само при ходене до тоалетна излизаше и не винаги се прибираше от самосебе си. Ходих при личния и той ми предписа Цикатридина супозитории и Вено пауър. От тях хемороида се прибра, но не изчезна. не ми създава никакви проблеми. От скоро ми се появи още един. Много е мъничък. Не мога да определя дали е вътрешен или външен, по скоро е на границата. Пак нямам болки и кървене, само сърбеж отвреме навреме. Взех Цикатридина, има облекчение, но хемороида не се маха. По какъв начин и с какво да го третирам?
Благодаря за отделеното време.
nataliq_1227
 
Мнения: 2
Регистриран на: Пет Авг 14, 2015 7:48 pm

Re: Консултация

Мнениеот a_matev » Вто Авг 25, 2015 12:34 pm

Не правете нищо. Ако се появи отново след време и е по-голям заповядайте да се отстрани веднъж завинаги.
a_matev
 
Мнения: 114
Регистриран на: Пон Юни 24, 2013 6:45 pm

Re: Консултация

Мнениеот nataliq_1227 » Вто Авг 25, 2015 1:28 pm

Благодаря за отговора. Хубав ден.
nataliq_1227
 
Мнения: 2
Регистриран на: Пет Авг 14, 2015 7:48 pm


Назад към Хемороиди

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron