Консултация

Хемороидите са заболяване засягащо кръвоносните съдове на аналния канал. Нормално съществуващите в тази зона кръвоносни сплетения се разширяват и се появява тенденция за излизането им извън ануса. Заболяването засяга активната възраст и има хронично прогресиращо развитие. Хемороидите засягат и двата пола и често водят до нетрудоспособност. Делят се според разположението си на вътрешни и външни хемороидални възли.

Консултация

Мнениеот aneliq » Сря Сеп 02, 2015 4:55 pm

Здравейте, доктор Матев!
На 40 години съм и от няколко години имам израстък от ануса. Мисля си, че е хемороид, който не ме болеше до март тази година. Оттогава започнаха болки при ходене по голяма нужда, понякога и с кървене, когато съм в седнало положение. Използвах Проктогливенол, Матсан дойч, Масту... не помага нищо. Не се прибира, болката не е нетърпима, е дразнеща. Няма вече и кървене. От 5 дена слагам и свещички Масту, но без особен ефект. Какво ще ме посъветвате, как и с какво да го третирам?
Познати ми казаха, че от Вас мога да си поръчам някакъв крем. Възможно ли е това и как мога да го поръчам?
Благодаря, предварително!
aneliq
 
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Сеп 02, 2015 2:06 pm

Re: Консултация

Мнениеот a_matev » Чет Сеп 03, 2015 12:07 pm

aneliq написа:Здравейте, доктор Матев!
На 40 години съм и от няколко години имам израстък от ануса. Мисля си, че е хемороид, който не ме болеше до март тази година. Оттогава започнаха болки при ходене по голяма нужда, понякога и с кървене, когато съм в седнало положение. Използвах Проктогливенол, Матсан дойч, Масту... не помага нищо. Не се прибира, болката не е нетърпима, е дразнеща. Няма вече и кървене. От 5 дена слагам и свещички Масту, но без особен ефект. Какво ще ме посъветвате, как и с какво да го третирам?
Познати ми казаха, че от Вас мога да си поръчам някакъв крем. Възможно ли е това и как мога да го поръчам?
Благодаря, предварително!


Здравейте, не мисля, че, израстъкът Ви е хемороид. Какво е, мога да Ви кажа след преглед. Може фисура, а може и фистула. Няма да мине е мазане, според мен.
a_matev
 
Мнения: 114
Регистриран на: Пон Юни 24, 2013 6:45 pm

Re: Консултация

Мнениеот aneliq » Чет Сеп 03, 2015 2:01 pm

Благодаря, Ви за отговора!
aneliq
 
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Сеп 02, 2015 2:06 pm


Назад към Хемороиди

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron