консултация

Хемороидите са заболяване засягащо кръвоносните съдове на аналния канал. Нормално съществуващите в тази зона кръвоносни сплетения се разширяват и се появява тенденция за излизането им извън ануса. Заболяването засяга активната възраст и има хронично прогресиращо развитие. Хемороидите засягат и двата пола и често водят до нетрудоспособност. Делят се според разположението си на вътрешни и външни хемороидални възли.

консултация

Мнениеот elito » Чет Фев 25, 2016 3:21 pm

Здравейте д-р Матев!
Аз съм ваша пациентка идвала съм няколко пъти при Вас след операция на хемороиди по метода Лонго ,направена в ВМА София.При операцията не ми беше премахнат един външен хемороид ,който щял да се свие постепенно,но това не се случи.Когато идвах при Вас вие казахте ,че ако започне да ми създава проблеми може да се махне.Въпреки че отдавна съм си променила начина на хранене,изхождане по голяма нужда и хигиенни навици -измиване след дефекация ,без използване на тоалетна хартия ,хемороида не е намалял, а доста е станал голям .Правя бани със смрадлика и лайка за момента го успокоява и свива и ако съм два часа права или ходя ,хемороида се подува и става син на цвят и започва много да ме боли.Нямам кървене нито пък слуз.Пратила съм Ви снимки на личния имейл.
Изращам Ви снимки на хемороиди и какво бихте ме посъветвали да правя.Страх ме е от втора операция ,тъй като след първата последствията бяха катастрофални.Хемороиди може ли да се върже или някакъв друг метод да се използва.
elito
 
Мнения: 1
Регистриран на: Чет Фев 25, 2016 3:16 pm

Re: консултация

Мнениеот a_matev » Пон Мар 28, 2016 11:25 am

Ако е станал по- голям, може да се премахне. Няма да е както в София, не се тревожете.
a_matev
 
Мнения: 114
Регистриран на: Пон Юни 24, 2013 6:45 pm

Re: консултация

Мнениеот Мари-Ан » Вто Апр 18, 2017 12:47 pm

Привет ,днес попаднах на този форум, след дълги години неглижиране на проблема ми .При мен всичко започна след много трудно раждане /36 часа /,което завърши със спешно секцио .Явно поради самите напъни, вените на ануса ми се деформираха .После се появиха още подутини които само се зачервяваха и боляха ....външно на самия анус .Никога не са кървели .Проблема е ,че дори и да не са възпалени те си седят така навън .От година /две не ме е боляло нито са се възпалявали но не ми е комфортно с този така изглеждащ анус .Направила съм снимки ,но не знаех дали да ги прикача тук ?или това става в някаква лична поща
Твърдо съм решила да се справя с този проблем и моля за съвет ,какво може да се направи ?Благодаря
пп-ако трябва да пратя снимки, моля, за поща или други координати .
Мари-Ан
 
Мнения: 1
Регистриран на: Вто Апр 18, 2017 11:37 am


Назад към Хемороиди

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron