Консултация

Хемороидите са заболяване засягащо кръвоносните съдове на аналния канал. Нормално съществуващите в тази зона кръвоносни сплетения се разширяват и се появява тенденция за излизането им извън ануса. Заболяването засяга активната възраст и има хронично прогресиращо развитие. Хемороидите засягат и двата пола и често водят до нетрудоспособност. Делят се според разположението си на вътрешни и външни хемороидални възли.

Консултация

Мнениеот Stoyan_vn » Вто Юни 28, 2016 5:49 pm

Здравейте, д-р Матев.
От до тук прочетеното във вашия форум установих че имам класически външни хемороиди. Става въпрос че преди две седмици без никаква симптоматика се появи едно възелче,а след 4-5 дена още едно. Няма никаква болка,сърбеж,кървене или оплакване. Просто дискомфорта че се напипват. Изглеждат си синички и не са много големи. От интернет закупих Хеморрел крем,но не мисля че нещо повлия. Първото възелче беше придружено със синина в областта на едната буза,с изчезването на синината и възелчето намаля, но остана твърдо синичко тромбче (колкото грахче). Второто възелче ту изчезва,ту пак се появява,но е без тромб в него. Четох и за таблетки и гел Пайлекс Хималая, които помагали в такива случаи. Можете ли да ми дадете някакъв съвет за лекарство от което да се повлиаят и изчезнат хемороидчетата в моя случай,или да си запиша час и да дойда от Варна и да ги махнем веднъж завинаги.

Благодаря за отделеното време
Stoyan_vn
 
Мнения: 1
Регистриран на: Пон Юни 27, 2016 8:16 pm

Re: Консултация

Мнениеот a_matev » Сря Авг 31, 2016 10:13 am

Stoyan_vn написа:Здравейте, д-р Матев.
От до тук прочетеното във вашия форум установих че имам класически външни хемороиди. Става въпрос че преди две седмици без никаква симптоматика се появи едно възелче,а след 4-5 дена още едно. Няма никаква болка,сърбеж,кървене или оплакване. Просто дискомфорта че се напипват. Изглеждат си синички и не са много големи. От интернет закупих Хеморрел крем,но не мисля че нещо повлия. Първото възелче беше придружено със синина в областта на едната буза,с изчезването на синината и възелчето намаля, но остана твърдо синичко тромбче (колкото грахче). Второто възелче ту изчезва,ту пак се появява,но е без тромб в него. Четох и за таблетки и гел Пайлекс Хималая, които помагали в такива случаи. Можете ли да ми дадете някакъв съвет за лекарство от което да се повлиаят и изчезнат хемороидчетата в моя случай,или да си запиша час и да дойда от Варна и да ги махнем веднъж завинаги.

Благодаря за отделеното време


За съжаление, не могат да изчезнат завинаги с лекарства. Трябва да се проведе инвазивно лечение, ако имате постоянни оплаквания.
a_matev
 
Мнения: 114
Регистриран на: Пон Юни 24, 2013 6:45 pm

Re: Консултация

Мнениеот svetla_m » Вто Сеп 06, 2016 3:33 pm

Здравейте,
Детето ми е на 3 год, след изхождане на по-твърди изпражнения, от двете страни на ануса му се появяват лилаво-синкави възелчета, които веднага след това се прибират. Възможно ли е това да са вътрешни хемероиди и какво би било лечението, имайки предвид, че става въпрос за малко дете.Благодаря предварително за отговора.
svetla_m
 
Мнения: 1
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2016 3:17 pm

Re: Консултация

Мнениеот a_matev » Съб Ное 05, 2016 11:53 am

Не се притеснявайте, това е нормално!
a_matev
 
Мнения: 114
Регистриран на: Пон Юни 24, 2013 6:45 pm


Назад към Хемороиди

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта