Лечение на фисура

Аналната фисура е често срещано заболяване. Засяга мъже и жени поравно във всички възрасти. Аналната фисура е най-честата причина за кървене от ануса при деца. Появява се и при 10% от родилките.

Лечение на фисура

Мнениеот Mira » Пон Яну 09, 2017 10:45 pm

Здравейте д-р Матев

Въпросите ми са следните:

Имам стражева гънка от около три месеца и предполагам, че съм направила фисура. Нямам и никога съм нямала оплаквания като кървене, сърбеж или нещо друго. Осведомих се за неоперативното лечение и реших да пробвам с доксипрокт. След 7-10 дни би ли следвало стражевата гънка да изчезне? Ако не изчезне смята ли се, че фисурата не е повлияна от мазилото? И ако доксипрокт не помогне мога ли след това да опитам с друго лекарство? Ако фисурата и гънката не ми създават проблеми сега и не се занимавам с тях, възможно ли е след време да ми докарат по-сериозен проблем(втвърдяване на стражевата гънка)?

Предварително Ви благодаря за вниманието.
Mira
 
Мнения: 1
Регистриран на: Пон Яну 09, 2017 9:22 pm

Re: Лечение на фисура

Мнениеот a_matev » Сря Юли 26, 2017 2:32 pm

Mira написа:Здравейте д-р Матев

Въпросите ми са следните:

Имам стражева гънка от около три месеца и предполагам, че съм направила фисура. Нямам и никога съм нямала оплаквания като кървене, сърбеж или нещо друго. Осведомих се за неоперативното лечение и реших да пробвам с доксипрокт. След 7-10 дни би ли следвало стражевата гънка да изчезне? Ако не изчезне смята ли се, че фисурата не е повлияна от мазилото? И ако доксипрокт не помогне мога ли след това да опитам с друго лекарство? Ако фисурата и гънката не ми създават проблеми сега и не се занимавам с тях, възможно ли е след време да ми докарат по-сериозен проблем(втвърдяване на стражевата гънка)?

Предварително Ви благодаря за вниманието.


Здравейте, ако гънката не Ви безпокои, тя представлява само козметичен недостатък.
a_matev
 
Мнения: 114
Регистриран на: Пон Юни 24, 2013 6:45 pm


Назад към Анална фисура

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron