Дата и час: Пет Мар 29, 2024 11:10 am

News News of Хемороиди

Site map of Хемороиди » Форум : Хемороиди

Хемороидите са заболяване засягащо кръвоносните съдове на аналния канал. Нормално съществуващите в тази зона кръвоносни сплетения се разширяват и се появява тенденция за излизането им извън ануса. Заболяването засяга активната възраст и има хронично прогресиращо развитие. Хемороидите засягат и двата пола и често водят до нетрудоспособност. Делят се според разположението си на вътрешни и външни хемороидални възли.

Перианална фистула

Здравейте, д-р Матев! Синът ми/ 44 г./ има проблем с перианална фистула. През м.октомври 2017 г. го оперираха в нашият град/от Казанлък сме/. До операцията нямахме представа за съществуването на такава диагноза и при предварителният преглед никой не ни поясни-за нас беше просто цепване и изчистване на обикновен цирей. След операцията, разговорите с хирурга и диагнозата в епикризата, вече сме наясно с проблема перианална фистура. Хирургът, който направи операцията е със специалност обща хирургия. За ...
Read more : Перианална фистула | Преглеждания : 15602 | Отговори : 1


Въпрос

Здравейте, Д-р. Матев. Аз съм жена на 38г. Имам проблем с хемороиди от може би 18 годишна. През годините са ми излизали външни хемороиди и са спадали за около седмица, две. После затишие за голям период от време. Напоследък през последните 2-3 години кризите зачестиха, но сегашното ми положение мира не ми дава. Не са външни хемороиди с които съм свикнала. По скоро е вътрешен или е фисура, няма как да знам без преглед, разбира ...
Read more : Въпрос | Преглеждания : 5392 | Отговори : 1


Усложнения след band ligation в UNION Clinic Sofia

Здравейте д-р Матев. След т.н. band ligation, на 2-рият ден падна поставеният ластик и хемороида, започна да пада на части. Получих възпаление, втрисане и температура, проблеми с уринирането и ужасни болки. :cry:
След 2 седмици болки и антибиотици, "премахнатият щадящо" вътрешен хемороид се превърна във външен огромен, който е на път да тромбозира, а вътре на мястото на уж махнатия вътрешен се усеща удебеляване ...
Read more : Усложнения след band ligation в UNION Clinic Sofia | Преглеждания : 6593 | Отговори : 0


Необходимост от операция

Здравейте! Имам нужда от операция на хемороиди, според мен и във връзка с това са следните ми въпроси:
1. Тъй като, доколкото знам , летният период не е подходящ за операции, кога е най-подходящо да се извърши операция на хемороиди.
2. Колко е минималното време между първия преглед и операцията, съответно колко време ще е необходим престоят в болница, и дали е възможно това да се случи с едно идване при вас.
3. За здравно ...
Read more : Необходимост от операция | Преглеждания : 6244 | Отговори : 0


Кога да се проведе лечението

Здравейте! Имам проблеми с хемороиди от няколко години. Както се вижда, те няма да отминат и е време да взема мерки, което със сигурност означава операция. Моля кажете, кога е най- подходящо да се дойде при вас,предполагам летният сезон не е удачен за операции. Възможно ли е нещата да приключат с едно идване до Стара Загора или ще са необходими няколко посещения. Здравно осигурена съм и ме интересува какъв вид направление следва да взема от ...
Read more : Кога да се проведе лечението | Преглеждания : 5340 | Отговори : 1


зачервяване около ануса. Сърбеж.

Здравейте д-р Матев,

От една две седмици ме подгони сърбеж. Попринцип имам някакви хемороиди, но не са ми правили проблем скоро. Доста се потя напоследък от жегите. Пък и работата ми е седяща/Успях да го снимам (не питайте как :roll: ). Червеното стига до там, докъдето се опират бузите. Ето снимките: https://www.dropbox.com/sh/1dk8at3tul03zem/AAD2wkJpKDlAtKLojOoC1FRla?dl=0 (дайте копи пейст на линка). Някаква идея с дали може с мазане и мазила? ...
Read more : зачервяване около ануса. Сърбеж. | Преглеждания : 6192 | Отговори : 0


болка в долната част на корема

Здравейте имам болка в долната част на корема, метероизъм, куркане на червата от около 1 месец. Понякога имам и разтройство. Болката не се локализира на едно място а се мести. Симптоми на какво заболяване може да е и какви изследвания да си направя?
Read more : болка в долната част на корема | Преглеждания : 5847 | Отговори : 0


Въпрос за леко кървене

Здравейте, имам въпрос свързан със сина ми.
Направено му е легиранена на вътрешни хемороиди. За съжаление не спази условието за липса на дефекация поне 12часа, а беше около 7 часа.Тогава сподели, че е имал силно кървене. Вече минаха 14 дни от манипулацията, но има проблем за който искам да попитам и, ако решите ще дойде на консултация при Вас.
Няколко пъти след дефекация/без запек и напъваме/ има много малко кръв на салфетката. Няма никакъв дискомфорт ...
Read more : Въпрос за леко кървене | Преглеждания : 5676 | Отговори : 0


Дермоидна киста, неще да се затвори?

Здравейте др. Матев, 2012 година ми откриха дермоидна киста в гр. Кърджали , сцепиха кистата да може да излезе гнойта. След около 1 месец, направиха операцията ходих към 5/6 месеца на превръзки, след това с електрически нож отново, извършиха някаква интервенция. Отново 5/6 месеца ходих на превръзки, но раната не иска да се затвори. Постоянно кърви,нещо като гной понякога тече и много мириши раната. Къпя се сутрин и вечер, но няма полза. Ползвах тетра тогава ...
Read more : Дермоидна киста, неще да се затвори? | Преглеждания : 5118 | Отговори : 1


Анален сърбеж

Здравете, от известно време имам анален сърбеж без кървене. Какво ще ми препоръчате да направя по случая?
Read more : Анален сърбеж | Преглеждания : 6101 | Отговори : 1


 

Влез  •  Регистрация


Статистика

Общо мнения 266 • Общо теми 90 • Общо членове 317