Дата и час: Чет Мар 28, 2024 2:25 pm

News News of Хемороиди

Site map of Хемороиди » Форум : Хемороиди

Хемороидите са заболяване засягащо кръвоносните съдове на аналния канал. Нормално съществуващите в тази зона кръвоносни сплетения се разширяват и се появява тенденция за излизането им извън ануса. Заболяването засяга активната възраст и има хронично прогресиращо развитие. Хемороидите засягат и двата пола и често водят до нетрудоспособност. Делят се според разположението си на вътрешни и външни хемороидални възли.

Запитване

Здравейте, д-р Матев! Ваша пациентка съм на 41 години. Преди около три месеца Ви посетих, като след антибиотична терапия бях раздразнила /според мен/ хемороиди. След прегледа казахте, че имам един външен хемороид и не се налага някаква по-специфична намеса. Сега отново след прием на антибиотик имам проблем с въпросният външен хемороид, а именно ужасен сърбеж. Нямам болка или кървене.Не ползвам тоалетна хартия. След дефекация се измивам много добре с интимна пяна Гинексид, която съответно ползвам ...
Read more : Запитване | Преглеждания : 5121 | Отговори : 2


Запитване Запитване

Здравейте! В началото на годината идвах при вас за да ми отстраните стражеви кожни гънки. Оказа се, че имам и фистула която зашихте. От тогава нямам болки ( имаше лека болка, но тя отмина веднага след като паднаха конците след няколко дни ). Мисля, че кожните гънки са пораснали. Възможно ли е това? Ако може да се изрежат още веднъж ( имам мания на тема интимна хигиена и това много ме тормози ). Благодаря!
Read more : Запитване | Преглеждания : 5427 | Отговори : 5


Въпроси за хемороиди

Здравейте Д-р Матев, няколко въпроса имам към Вас, за да пътувам до клиникатаВи.
1. Възможно ли е безкръвно премахване на 2 външни хемороида, които това лято ми създаваха много болка?
2. Ако се установят вътрешни хемороиди могат ли и те да се премахнат?
Тъй като живея далече от Стара Загора ще бъде добре, ако с едно пътуване е възможно извършването на двете манипулации.
Благодаря предварително за консултацията.
Поздрави.
Петър Петров
Read more : Въпроси за хемороиди | Преглеждания : 5362 | Отговори : 3


Хемороиди

Здравейте, д-р Матев.
Проблемите ми с хемороидите ме съпътстват вече много години. Преди 3г. за първи път се престраших да посетя клиника в София в която се подложих на легиране /2 пъти по 2 възела и 1 път един възел/. Подобрение настъпи след около 1 месеца и продължи доскоро. Отново посетих същата клиника, където лекаря установи нови 4 възела. Веднага направи легиране на 2 броя и сякаш положението беше овладяно. Спомена, че другите 2 възела ...
Read more : Хемороиди | Преглеждания : 5869 | Отговори : 1


Консултация

Здравейте, доктор Матев!
На 40 години съм и от няколко години имам израстък от ануса. Мисля си, че е хемороид, който не ме болеше до март тази година. Оттогава започнаха болки при ходене по голяма нужда, понякога и с кървене, когато съм в седнало положение. Използвах Проктогливенол, Матсан дойч, Масту... не помага нищо. Не се прибира, болката не е нетърпима, е дразнеща. Няма вече и кървене. От 5 дена слагам и свещички Масту, но без ...
Read more : Консултация | Преглеждания : 5133 | Отговори : 2


Банд-лигиране

Здравейте, д-р Матев. Преди 8 години ми направиха банд-лигиране на два вътрешни хемороида Мисля, че остана за лигиране още един, но тогава не се върнах повече...Сега, през 2015г. отново имам вътрешни, но вече са четири на брой. Уместно ли е сега отново да се използва метода банд-лигиране и така докога? Вредно ли е честото използване на този метод? Не води ли неговото често използване до "възпроизвеждане" на нови и нови хемороиди? И втори въпрос - ...
Read more : Банд-лигиране | Преглеждания : 3344 | Отговори : 1


Консултация

Здравейте, доктор Матев.
Аз съм на 28 години. Преди седмици ми се появи вътрешен хемороид, нямах болки нито кървене, само при ходене до тоалетна излизаше и не винаги се прибираше от самосебе си. Ходих при личния и той ми предписа Цикатридина супозитории и Вено пауър. От тях хемороида се прибра, но не изчезна. не ми създава никакви проблеми. От скоро ми се появи още един. Много е мъничък. Не мога да определя дали е вътрешен ...
Read more : Консултация | Преглеждания : 2337 | Отговори : 2


Следоперативни проблеми на хемороиди Следоперативни проблеми на хемороиди

Здравейте, д-р Матев!
Преди 2 месеца съм опериран от хемороиди по метода Уайтхед. Все още имам силни болки след дефекация, които продължават 5-6 часа, постоянен дискомфорт и течение от ануса. При консултативния преглед ми казаха, че имам стеноза и се налага втора операция. В момента се чувствам като инвалид. Мога ли да се възстановя напълно и да имам нормален живот?
Read more : Следоперативни проблеми на хемороиди | Преглеждания : 2831 | Отговори : 1


Консултация

Здравейте д-р Матев,
В края на м. май 2015г. ми се появи външен хемороид, доста голям и много болезнен по всяко време на деня, при ходене и седене. Прилагах свещички масту и кремове за хемороиди. Нямах кървене. Започна да намалява много бавно и се прибра напълно едва след месец, в края на юни. От тогава външно не отчитам нещо ненормално, но имам дискомфорт в областта на ректума, тежест и тъпа болезненост и болка в областта ...
Read more : Консултация | Преглеждания : 4490 | Отговори : 4


Резорбират ли се тромбозиралите външни хемороиди Резорбират ли се тромбозиралите външни хемороиди

Здравейте, д-р Матев!
Преди четири седмици ми се появи външен хемороид, който през това време лекувах с Детралекс и мазане с Лиотон. Болката овладях сравнително бързо, но вече 4-та седмица твърдото топче си остава. Да очаквам ли организма да го резорбира от самосебе си и тромбът във възела да изчезне? Ако да, в какъв приблизителен период би трябвало да се случи това? Знам, че евентуален отговор може да бъде, че това е индивидуално, но все ...
Read more : Резорбират ли се тромбозиралите външни хемороиди | Преглеждания : 2554 | Отговори : 1


 

Влез  •  Регистрация


Статистика

Общо мнения 266 • Общо теми 90 • Общо членове 317

cron