Дата и час: Чет Мар 28, 2024 12:38 pm

News News of Хемороиди

Site map of Хемороиди » Форум : Хемороиди

Хемороидите са заболяване засягащо кръвоносните съдове на аналния канал. Нормално съществуващите в тази зона кръвоносни сплетения се разширяват и се появява тенденция за излизането им извън ануса. Заболяването засяга активната възраст и има хронично прогресиращо развитие. Хемороидите засягат и двата пола и често водят до нетрудоспособност. Делят се според разположението си на вътрешни и външни хемороидални възли.

Това хемороиди ли са? Това хемороиди ли са?

Здравейте,д-р Матев! На 27 години съм,имам 2 годишна дъщеря и след бременността ми се появиха някой неразположения. Понякога имам леко кървене след дефекация и под „леко“имам впредвид капки кръв върху тоал.хартия.Понякога при изтриване напипвам нещо,което после всякаш си се прибира от самосебе си. Не съм прилагала терапия и не съм ходила на лекар,защото това се случи 3-4пъти за това време. Преди около месец обаче усетих неразположение,изразяващо се в сърбеж и дразнене на кожата около ануса,направо ...
Read more : Това хемороиди ли са? | Преглеждания : 2955 | Отговори : 1


Поява на меки образования след операция на хемороиди

Здравейте Д-р Матев, преди три месеца ми оперирахте хемороидите (2 възела 3-4 стадий) и от около месец(може и от по-рано, но да не съм ги забелязал) ми се появиха меки образования(кожни торбички) на мястото където бяха по-рано хемороидите. Няма болка и кръв, а само лек дискомфорт при изхождане. Нормално ли е това?
Read more : Поява на меки образования след операция на хемороиди | Преглеждания : 3002 | Отговори : 1


Метод THD в 3-4 степен.

Здравейте, д-р Матев!

При баща ми хемороидите са 3-4 степен ( излизат при ходене до тоалетна, а в последно време понякога и при ходене ) , силно болезнени и кървящи.

Проучваме как да стане оперативното им отстраняване, и конкрето в Александровска болница, доколкото разбрахме в Първа хирургия практикуват метода THD , а Втора хирургия не, само оперативно премахване и още един метод, не запомних името, но не е на Лонго, ако знаете там какъв е ...
Read more : Метод THD в 3-4 степен. | Преглеждания : 6898 | Отговори : 4


Операция на хемороиди

Здравейте.Пиша темата,за да апелирам към всички които се чудят дали да се оперират.Оперирай те се без да се замисляте и то още вчера :)Така,повече от две години страдах от тези неща и все не се решавах да се оперирам.Ходих по доктори,изписваха ми разни хапчета и мазила,пробвах и мазила от "народната медицина" , но нищо не ми помогна.Ходех до тоалетна през 3-4 дни и то само вечер,защото иначе ...
Read more : Операция на хемороиди | Преглеждания : 3204 | Отговори : 1


хемероиди съвет

Здравейте, д-р Матев. На 28 години съм, в началото на годината получих проблем с хемероиди, 1 месец бях на Детралекс, овладя се състоянието,но преди месец отново получих проблеми и този път Детралекса не помогна. Постъпих за изследвания в УМБАЛ „Света Марина – Варна“, беше ми направена колоноскопия. Бяха открити 2 полипа (единия отстранен), другия беше изследван – доброкачествен е и се налага и той да бъде отстранен. Оказа се, че имам и хемероиди, доколкото разбрах ...
Read more : хемероиди съвет | Преглеждания : 3818 | Отговори : 1


Моля за съвет

Здравейте, д-р Матев. На 28 години съм, в началото на годината получих проблем с хемероиди, 1 месец бях на Детралекс, овладя се състоянието,но преди месец отново получих проблеми и този път Детралекса не помогна. Постъпих за изследвания в УМБАЛ „Света Марина – Варна“, беше ми направена колоноскопия. Бяха открити 2 полипа (единия отстранен), другия беше изследван – доброкачествен е и се налага и той да бъде отстранен. Оказа се, че имам и хемероиди, доколкото разбрах ...
Read more : Моля за съвет | Преглеждания : 4862 | Отговори : 6


Подутина от външната страна на ануса

Здравейте!
Преди две седмици ми излезе подутина около външната страна на ануса, мислех си че е пъпка и я оставих да си мине.
Но след една седмица дразнене при миене след голяма нужда, реших да видя какво е , първо на огледалото , после го снимах и го разгледах по обстойно. Не беше пъпка , мисля че е външен хемороид.
Взех си крем Масту от аптеката и вече една седмица се мажа сутрин и вечер, ...
Read more : Подутина от външната страна на ануса | Преглеждания : 4771 | Отговори : 1


Хемороиди?

Здравейте. Днес с пръст напипах някаква подутина (кръгло на форма) около ануса. Не съм чувствал до този момент болка или изхождане с наличие на кръв. Едва днес забелязах това. След като се изправих то само се прибра. Към момента нямам болки, само леко неразположение и много леко парене. Знам, че преди всичко трябва задължително да посетя кабинет на проктолог, за да диагностицирам, но според Вас, това хемороиди ли са? Трябва ли още тази седмица да ...
Read more : Хемороиди? | Преглеждания : 5697 | Отговори : 3


Въпрос залежаване запичане

Уважаеми д-р Матев,

Казвам се Радослав Рашков, на 32г.
Пиша ви с надежда, тъй като изпаднах в доста неприятно положение.
Чрез Интернет разбрах (прецених), че трябва да се обърна към специалист, какъвто сте Вие.
И така... През 2008г. имах болки и чрез скенер (но в Свищов) ми определиха диагноза дискова херния L4-L5. Отказах болница.
Слагаха ми банки и лежах вкъщи. След физиотерапия в с.Овча Могила всичко "се размина.
На 24.03. тази година след спорт получих ...
Read more : Въпрос залежаване запичане | Преглеждания : 5518 | Отговори : 2


Метод за премахване на няколко хемороида.

Здравейте!
Бях при хирург на преглед в нашия град и ми каза, че имам три вътрешни, и три външни хемороида.Не ми предписа никакво лечение.Каза направо за операция.Не кървят, възпаляват се веднъж, два пъти в годината за около седмица без кървене, само болка и подуване.Не винаги при изхождане чувствам лека болка, поносима.
Въпроса ми е, възможно ли е да се премахнат всички хемороиди наведнъж и по кой метод, колко ще ми струва това.Здравно осигурена съм.Не разполагам ...
Read more : Метод за премахване на няколко хемороида. | Преглеждания : 4465 | Отговори : 3


 

Влез  •  Регистрация


Статистика

Общо мнения 266 • Общо теми 90 • Общо членове 317