Дата и час: Чет Мар 28, 2024 10:58 am

News News of Хемороиди

Site map of Хемороиди » Форум : Хемороиди

Хемороидите са заболяване засягащо кръвоносните съдове на аналния канал. Нормално съществуващите в тази зона кръвоносни сплетения се разширяват и се появява тенденция за излизането им извън ануса. Заболяването засяга активната възраст и има хронично прогресиращо развитие. Хемороидите засягат и двата пола и често водят до нетрудоспособност. Делят се според разположението си на вътрешни и външни хемороидални възли.

Съвет за справяне с хемороиди

Здравейте д-р Матев! От 10 години имам поставена диагноза вътрешни хемороиди с кървене.От м.09.2014г се появиха и външни.По това време ми беше направена и колоноскопия,оказа се,че имам 6 вътрешни и 2 външни хемороида. От м.09.2014 до сега имам кървене и хемоглобина ми стана 95.Искам да разбера какъв метод на лечение бихте ми препоръчали и какъв е срока на възстановяване. Очаквам вашия отговор.
Read more : Съвет за справяне с хемороиди | Преглеждания : 2625 | Отговори : 2


Хемороиди? Хемороиди?

Здравейте, моля за съвет! Преди около 2 месеца забелязах, че ми се отделя секрет (ако мога така да го нарека) от ануса. Не е много, но все пак е неприятен. Разбира се почнах да се подмивам по- често. Но от седмица сякаш този секрет е леко примесен с кръв. Не съм точно сигурна. Болки нямам нито сърбеж. Само при изхождане, ме боли и понякога има кръв върху тоалетната хартия. Реших да понапипам случайно дали има ...
Read more : Хемороиди? | Преглеждания : 2484 | Отговори : 1


Консултация

Здравейте д-р Матев . Тъй като в момента се намирам извън България и не мога да дойда за преглед , ще ви разкажа моя случай . Преди година ми се появиха (предполагам хемороиди ) ,не ги лекувах със нищо просто при ходене до тоалетната при много напъване се появяваха две или три мехурчета около ануса и след изхождане изчезваха не ме боляха и не съм забелязал да има кръв или някаква течност .Това продължи около ...
Read more : Консултация | Преглеждания : 3120 | Отговори : 3


можели малко повече информация и съвети

На 21 съм, и до колкото разбрах имам външни хемороиди.
Преди няколко дена се изходих и се поду повече от обичайно.
Както всеки друг, мислех, че ще мине, но до днес си е все така.
Днес обаче усетих лека болка и усещане, че нещо се пука, отидох да проверя и забелязах кръв в началото малко множко, но след това спря. Сега се чудя какво да правя
(ясно е, че ще се ходи на лекар, но ...
Read more : можели малко повече информация и съвети | Преглеждания : 2595 | Отговори : 1


запитване за след оперативна намеса

Здравейте д-р Матев,на 12.01.2015г-преди една седмица направих за четвърти път операция от хемороиди.третата и четвъртата бяха при един и същи лекар в 5 та градска б-ца в София.Предишният път ме приеха по спешност с хемоглобин 8.0,с кръвопреливания 2 бр. Метода беше с изолиране на главни артерии слижащи към ануса и изтегляне но дебелото черво.Това нещо изкара 1 година и 10 месеца до 12януари. След третата нямах никакво кървене и до месец всичко се нормализира,но сега ...
Read more : запитване за след оперативна намеса | Преглеждания : 3394 | Отговори : 2


Външен тромбозирал хемороид

Здравейте Д-р Митев ,

Можели според вас да се премахне външен тромбозирал хемороид без оперативна намеса т.е без операция ,а само чрез лазер или друг тип методи и дали се извършва това при вас .Какво бихте ме посъветвали. !


Благодаря ви предварително за разбирането и отделеното време .

Здравейте, дали да се премахва един тромбозирал външен хемороидален възел зависи от преценката на специалист. Не всеки външен хемороид усложнен с тромбоза е за отстраняване. Извършвам безкръвно ...
Read more : Външен тромбозирал хемороид | Преглеждания : 5229 | Отговори : 0


сърбеж около ануса

Здравейте Д-р Матев,
На 27.10.2014 бях при вас и ми отстранихте 2 вътрешни хемороида чрез „банд лигиране“.Външни нямам и други вътрешни налагащи отстраняване .
От следващия ден започна постоянно изтичане на прозрачен секрет придружено с адски сърбеж . По-време на прегледа ми бяхте казали също ,че имам брадавица близо до ануса ( но до този момент не ми е правила проблеми свързани със сърбеж ).Секрета премина след 3 дена, но сърбежа си продължава вече 17 ...
Read more : сърбеж около ануса | Преглеждания : 4032 | Отговори : 1


хемороиди

Здравейте.На 30 години съм и от дете страдам от хроничен запек.Преди около 10 години ми се появиха хемороиди които бяха кървящи и много болезнени,но с мехлеми минаха след известно време.Нямах проблеми около 5-6 години.Сега не са болезнени(много рядко болят), но са външни и не се прибират.Искам да ги махна по скоро защото ме дразнят,че са там.Интересуваме дали хемороиди от 4-та степен могат да се махнат с безкръвна операция(и най-важното да е безболезнена).Няколко приятелки си правиха ...
Read more : хемороиди | Преглеждания : 6325 | Отговори : 7


Помощ

Здравейте
моля за помощ. Бремена съм в 6 месец , преди да забременея имах хемороид които излизаше навън но се пребираше и не ми е създавал големи проблеми , но от един-два месеца хемороидите ми се увеличиха станаха много болезнени и вече дори не се прибират и така ми причиняват по голям дискомфорт. Гинеколога ми ми изписа някакво кремче което дори не ми облекчава болката и така от ден на ден съм по зле. Въпросът ...
Read more : Помощ | Преглеждания : 3563 | Отговори : 3


Моля за съвет!

Здравейте, моля за съвет! Преди около месец и половина се появи сърбеж около ануса. Не обърнах много внимание,като мислех,че ще отшуми. Обаче се влоши и понякога ме сърби силно не само през нощта,а и през деня... Зачерви се около ануса и има подутинки... Чувствам и леко парене около ануса... Ходих на гинеколог, който каза,че имам хемороиди външни... Взех си Долопрокт и се мазах 2 седмици,имаше временно затишие и сега се влоши.. Правя си бани със ...
Read more : Моля за съвет! | Преглеждания : 3329 | Отговори : 2


 

Влез  •  Регистрация


Статистика

Общо мнения 266 • Общо теми 90 • Общо членове 317

cron