Дата и час: Пет Мар 29, 2024 12:38 pm

News News of Хемороиди

Site map of Хемороиди » Форум : Хемороиди

Хемороидите са заболяване засягащо кръвоносните съдове на аналния канал. Нормално съществуващите в тази зона кръвоносни сплетения се разширяват и се появява тенденция за излизането им извън ануса. Заболяването засяга активната възраст и има хронично прогресиращо развитие. Хемороидите засягат и двата пола и често водят до нетрудоспособност. Делят се според разположението си на вътрешни и външни хемороидални възли.

поява на отстранен хемороид

Доколко е вярно твърдението, че отстранен хемороид (оперативно или не) след време отново се появява, а в някои случаи дори се появяват повече?
Има ли връзка между премахването на един хемороид и появта на нови.
Има ли времеви период, в който външен хемороид изчезва след симтоматично лечение - кремове, свещички и пр. - ден, два, седмица, месец?

Благодаря!

П.С. Работите ли със Здравната каса?
Read more : поява на отстранен хемороид | Преглеждания : 5151 | Отговори : 3


Тромбозиране

Здравейте, д-р Матев!

Появи ми се нещо като твърдо топче на ануса - без болка и кървене. Разбира се, веднага отидох на преглед при хирург. Той констатира, че това е тромб и каза, че засега не се налага операция и че има вероятност тромбът да се разгради от самосебе си. Операция щяла да се наложи ако се появи болка или прочее проблеми. Не предписа никакви медикаменти. Аз обаче се чудя дали хепаринът не може да ...
Read more : Тромбозиране | Преглеждания : 5357 | Отговори : 1


Операция хемороиди

Здравейте, д-р Матев,

Имам 4-та степен хемороиди, според проведена консултация с доц. Божидар Хаджиев от Хирургиите в гр.Пловдив.
Той ми предложи да се оперирам
Моля, да споделите вашето мнение дали е нужно да се оперират. Притеснявам се от операцията, а пък не могат да се излекуват
с медикаменти и кремове и постоянно ме болят и притесняват и кървят от време на време

Благодаря ви за искренния отговор
Read more : Операция хемороиди | Преглеждания : 9101 | Отговори : 1


усложнения след класическа операция на хемороиди

ЗДРАВЕЙТЕ др.Матев Опериран съм от хемороиди 4 степен по класическия начин .Вече минаха 3 месеца от операцията а болките след изхождане са непонусими . Какво може да е сега и какъв преглед може да ми се направи след ката болките са много силни
Read more : усложнения след класическа операция на хемороиди | Преглеждания : 13980 | Отговори : 10


 

Влез  •  Регистрация


Статистика

Общо мнения 266 • Общо теми 90 • Общо членове 317

cron