Дата и час: Чет Мар 28, 2024 1:26 pm

News News of Анална фисура

Site map of Анална фисура » Форум : Анална фисура

Аналната фисура е често срещано заболяване. Засяга мъже и жени поравно във всички възрасти. Аналната фисура е най-честата причина за кървене от ануса при деца. Появява се и при 10% от родилките.

Перианална фистула

Здравейте, д-р Матев! Синът ми/ 44 г./ има проблем с перианална фистула. През м.октомври 2017 г. го оперираха в нашият град/от Казанлък сме/. До операцията нямахме представа за съществуването на такава диагноза и при предварителният преглед никой не ни поясни-за нас беше просто цепване и изчистване на обикновен цирей. След операцията, разговорите с хирурга и диагнозата в епикризата, вече сме наясно с проблема перианална фистула. Хирургът, който направи операцията е със специалност обща хирургия. За ...
Read more : Перианална фистула | Преглеждания : 4876 | Отговори : 0


Анална фисура

Здравейте, д-р Матев.

Преди години ходих на хирург, който ми каза, че имам анална фисура. Забрани ми да пия червено вино, да ям панирани храни, да ям люто и т.н. Предписа ми да се мажа с Долопрокт, когато имам кръвоизлив. В началото доста често ми се налагаше да се мажа. Сега много рядко ми се налага. На 06.09.2017 получих кръвоизлив при изхождане. Намазах се и ми мина, но 10 дни по-късно отново имах. Първият път ...
Read more : Анална фисура | Преглеждания : 4093 | Отговори : 3


Фисура

Здравейте, д-р Матев. Бях диангостициран със анална фисура. Изписаха ми лечени със Прокселан супозитории и Прокто-гливенол за мазане. Обаче симптимите ми не са като прио анална фисура.Няма кървене. Нямам болки преди или слкед дифекация. Прегледа беше извършен от хирург проктолог. Беше ми направена и аноскопия. Въпросът ми е може ли диагнозата все пак да бъде сбъркана, след този преглед и то от хирург в специалността? Да потърся ли и второ мнение.. Болките са рядко срещщани, ...
Read more : Фисура | Преглеждания : 4083 | Отговори : 1


Операция на фисура

Здравейте,Д-р.Матев.
Преди три месеца бях на преглед при вас-заключението Ви беше,че имам анална фисура.
Използвах Вашия мехлем и имаше значително подобрение,но при всяко преминаване на по-твърди изпражнения фисурата започва да кърви.Болката
не е нетърпима,но изключителни неприятна.Използвам цикатридина супозитории,които ми повлияват много добре,но това е до следващия път.въпросът ми е дали е време за операция?Притеснявам се много относно тази манипулация,а и имам кърмаче на 6 месеца,но ми се иска да приключа с това веднъж и завинаги,защото ...
Read more : Операция на фисура | Преглеждания : 16571 | Отговори : 4


Анална фисура

Здравейте, д-р Матев. Моят въпрос е следния- преди 15 дни реших да отида на лекар-проктолог във град Бъургас. Обясних какви са симптомите и оплакванията ми а именно: остра болка, която не еповлияна от положение на тялото или от каквото и да било, или поне аз не съм забелязал, остра много силна болка отвътре във ануса. Кръв се среща изключително рядко и то по 1-2 капчици съъвсем бледи, след дефекация. Когато за пръв път почувствах тази ...
Read more : Анална фисура | Преглеждания : 4357 | Отговори : 1


Запитване

Имам проблем в областта на ануса от около месец .
Имам зачервяване , което сърби и е разположено изцяло около ануса . Къпя се всеки ден така че мисля че хигиената ми е добре . - .От многото чесане сега на места е станало като малки ранички , които при разчесване започват да кървят , но не са в самият анус ами по бузите на задните части около ануса ( тече кръв но около една ...
Read more : Запитване | Преглеждания : 4569 | Отговори : 0


Лечение на фисура

Здравейте д-р Матев

Въпросите ми са следните:

Имам стражева гънка от около три месеца и предполагам, че съм направила фисура. Нямам и никога съм нямала оплаквания като кървене, сърбеж или нещо друго. Осведомих се за неоперативното лечение и реших да пробвам с доксипрокт. След 7-10 дни би ли следвало стражевата гънка да изчезне? Ако не изчезне смята ли се, че фисурата не е повлияна от мазилото? И ако доксипрокт не помогне мога ли след това ...
Read more : Лечение на фисура | Преглеждания : 4313 | Отговори : 1


Анални проблеми - простатит

Здравейте!

Бихте ли ми казали дали има установена взаимовръзка между анални проблеми (вътрешни хемороиди/ фисури и т.н.) и възпаления на простатата, респективно проблеми при уринирането?

Предварително благодаря!
Read more : Анални проблеми - простатит | Преглеждания : 4162 | Отговори : 1


Консултаци4я

Здравейте,Доктор Матев.
Преди една седмица се оперирах /27.06.2016/ при Вас - хронична анална фисура.
Болките при дефекация изчезнаха,вече седми ден.Остана лек само лек дискомфорт след изхождане и кървене като от порязано.Мажа се редовно с Дермазин и слагам марли по няколко пъти на ден.
Също правя и бани с тетра.При смяна на марлите забелязвам леко кървение и някаква слуз. Въпросът ми е следният -До контролния преглед при Вас след две седмици,дали кървенето ще изчезне и трябва ...
Read more : Консултаци4я | Преглеждания : 3707 | Отговори : 1


Неприятно усещане за мравучкане в ануса

Здравейте д-р Матев!
През септември 2012 г бях при Вас за оперативно премахване на анална фисура, неприятните и силни болки ,на която търпях почти година.Златни Ви ръце- за минути този проблем бе отстранен и до преди няколко дни не съм имала никакви оплаквания в аналната област.
Преди десетина дни ,докато бях клекнала да сложа дърва в камината ,усетих някакво неприятно усещане в ануса /което мога да определя като пукане на балончета / .От тогава насам ...
Read more : Неприятно усещане за мравучкане в ануса | Преглеждания : 6585 | Отговори : 1


 

Влез  •  Регистрация


Статистика

Общо мнения 266 • Общо теми 90 • Общо членове 317