Дата и час: Чет Мар 28, 2024 7:37 pm

News News of Ендоскопски Хирургичен Център - Стара Загора

Site map of Ендоскопски Хирургичен Център - Стара Загора » Форум : Ендоскопски Хирургичен Център - Стара Загора

Премахване на хемороиди, анални фисури и полипи на червата и без приемем в болница

Консултация

Здравейте отново доктор Матев!
Преди няколко дена Ви писах, че имам хемороиди. Ходих на преглед при коремен хирург в гр.Пловдив и се оказа, както и Вие предположихте, че не са хемороиди, а са анални фисури(две), хронични. Предписа ми Оxicort спрей сутрин, Lidokain маз пак сутрин и Jodasept маз вечер. Въпроса ми е дали ще има ефект от това лечение, Вашето мнение какво е?
Благодаря!
Read more : Консултация | Преглеждания : 4612 | Отговори : 0 | Форум : Анална фисура


Консултация

Здравейте, доктор Матев!
На 40 години съм и от няколко години имам израстък от ануса. Мисля си, че е хемороид, който не ме болеше до март тази година. Оттогава започнаха болки при ходене по голяма нужда, понякога и с кървене, когато съм в седнало положение. Използвах Проктогливенол, Матсан дойч, Масту... не помага нищо. Не се прибира, болката не е нетърпима, е дразнеща. Няма вече и кървене. От 5 дена слагам и свещички Масту, но без ...
Read more : Консултация | Преглеждания : 5135 | Отговори : 2 | Форум : Хемороиди


Банд-лигиране

Здравейте, д-р Матев. Преди 8 години ми направиха банд-лигиране на два вътрешни хемороида Мисля, че остана за лигиране още един, но тогава не се върнах повече...Сега, през 2015г. отново имам вътрешни, но вече са четири на брой. Уместно ли е сега отново да се използва метода банд-лигиране и така докога? Вредно ли е честото използване на този метод? Не води ли неговото често използване до "възпроизвеждане" на нови и нови хемороиди? И втори въпрос - ...
Read more : Банд-лигиране | Преглеждания : 3344 | Отговори : 1 | Форум : Хемороиди


Консултация

Здравейте, доктор Матев.
Аз съм на 28 години. Преди седмици ми се появи вътрешен хемороид, нямах болки нито кървене, само при ходене до тоалетна излизаше и не винаги се прибираше от самосебе си. Ходих при личния и той ми предписа Цикатридина супозитории и Вено пауър. От тях хемороида се прибра, но не изчезна. не ми създава никакви проблеми. От скоро ми се появи още един. Много е мъничък. Не мога да определя дали е вътрешен ...
Read more : Консултация | Преглеждания : 2337 | Отговори : 2 | Форум : Хемороиди


Следоперативни проблеми на хемороиди Следоперативни проблеми на хемороиди

Здравейте, д-р Матев!
Преди 2 месеца съм опериран от хемороиди по метода Уайтхед. Все още имам силни болки след дефекация, които продължават 5-6 часа, постоянен дискомфорт и течение от ануса. При консултативния преглед ми казаха, че имам стеноза и се налага втора операция. В момента се чувствам като инвалид. Мога ли да се възстановя напълно и да имам нормален живот?
Read more : Следоперативни проблеми на хемороиди | Преглеждания : 2831 | Отговори : 1 | Форум : Хемороиди


Консултация

Здравейте д-р Матев,
В края на м. май 2015г. ми се появи външен хемороид, доста голям и много болезнен по всяко време на деня, при ходене и седене. Прилагах свещички масту и кремове за хемороиди. Нямах кървене. Започна да намалява много бавно и се прибра напълно едва след месец, в края на юни. От тогава външно не отчитам нещо ненормално, но имам дискомфорт в областта на ректума, тежест и тъпа болезненост и болка в областта ...
Read more : Консултация | Преглеждания : 4490 | Отговори : 4 | Форум : Хемороиди


Резорбират ли се тромбозиралите външни хемороиди Резорбират ли се тромбозиралите външни хемороиди

Здравейте, д-р Матев!
Преди четири седмици ми се появи външен хемороид, който през това време лекувах с Детралекс и мазане с Лиотон. Болката овладях сравнително бързо, но вече 4-та седмица твърдото топче си остава. Да очаквам ли организма да го резорбира от самосебе си и тромбът във възела да изчезне? Ако да, в какъв приблизителен период би трябвало да се случи това? Знам, че евентуален отговор може да бъде, че това е индивидуално, но все ...
Read more : Резорбират ли се тромбозиралите външни хемороиди | Преглеждания : 2554 | Отговори : 1 | Форум : Хемороиди


Съвет за справяне с хемороиди

Здравейте д-р Матев! От 10 години имам поставена диагноза вътрешни хемороиди с кървене.От м.09.2014г се появиха и външни.По това време ми беше направена и колоноскопия,оказа се,че имам 6 вътрешни и 2 външни хемороида. От м.09.2014 до сега имам кървене и хемоглобина ми стана 95.Искам да разбера какъв метод на лечение бихте ми препоръчали и какъв е срока на възстановяване. Очаквам вашия отговор.
Read more : Съвет за справяне с хемороиди | Преглеждания : 2625 | Отговори : 2 | Форум : Хемороиди


Ендоскопски преглед

Здравейте,
искам да си направя ендоскопски преглед във вашия медицински център. Моля кажете как протича самия преглед, как да си запазя час, колко време преди това трябва да се запиша и изобщо какво е нужно за самото протичане на прегледа. Преди време бях при д-р Матев на преглед за хемороиди, но не се установи проблем и затова искам да се прегледам за други възможни причини за дискомфорта, който чувствам. Пазя брошурата, която ми дадохте за ...
Read more : Ендоскопски преглед | Преглеждания : 3292 | Отговори : 1 | Форум : Полипи на дебелото черво


запитване

Имам базалоиден карцином на аналния канал и фисура на входа на влагалището,вече съм на химиотерапия,но никой не казва как ще се оправя,само ми казват че ще ми извадят ануса през корема,като се свие тумора.А на мен фекалиите ми се връщат през влагалището,моля ви кажете ми как ще се оправи това.Откакто ми взеха биосията стана така.Такава миризма се разнесе като излязох от упойка, дали не ми спука нещо доктора дето ми я взе.Беше надуто влагалище и ...
Read more : запитване | Преглеждания : 3863 | Отговори : 1 | Форум : Анална фисура


 

Влез  •  Регистрация


Статистика

Общо мнения 266 • Общо теми 90 • Общо членове 317

cron