Дата и час: Чет Мар 28, 2024 3:23 pm

News News of Ендоскопски Хирургичен Център - Стара Загора

Site map of Ендоскопски Хирургичен Център - Стара Загора » Форум : Ендоскопски Хирургичен Център - Стара Загора

Премахване на хемороиди, анални фисури и полипи на червата и без приемем в болница

Консултаци4я

Здравейте,Доктор Матев.
Преди една седмица се оперирах /27.06.2016/ при Вас - хронична анална фисура.
Болките при дефекация изчезнаха,вече седми ден.Остана лек само лек дискомфорт след изхождане и кървене като от порязано.Мажа се редовно с Дермазин и слагам марли по няколко пъти на ден.
Също правя и бани с тетра.При смяна на марлите забелязвам леко кървение и някаква слуз. Въпросът ми е следният -До контролния преглед при Вас след две седмици,дали кървенето ще изчезне и трябва ...
Read more : Консултаци4я | Преглеждания : 3708 | Отговори : 1 | Форум : Анална фисура


Консултация

Здравейте, д-р Матев.
От до тук прочетеното във вашия форум установих че имам класически външни хемороиди. Става въпрос че преди две седмици без никаква симптоматика се появи едно възелче,а след 4-5 дена още едно. Няма никаква болка,сърбеж,кървене или оплакване. Просто дискомфорта че се напипват. Изглеждат си синички и не са много големи. От интернет закупих Хеморрел крем,но не мисля че нещо повлия. Първото възелче беше придружено със синина в областта на едната буза,с изчезването на ...
Read more : Консултация | Преглеждания : 6428 | Отговори : 3 | Форум : Хемороиди


Запитване

Здравейте,

та всеки с проблема си, преди два месеца имах проблеми със червата и стомаха, та както се сещате запек и диари също. Правиха ми доста изследвания като, като при ректо-то ми казаха че имам два вътрешни хемороида, но били доста малки.

Проблемите започнаха след един адския запек, та отначалото започнаха една остра болка наподобяваша драскане и кървене, придружено със едно парене в областа на ануса след изхождането. След седмица две кръвта поизчезна, и остана ...
Read more : Запитване | Преглеждания : 5110 | Отговори : 1 | Форум : Хемороиди


Моля за съвет

Здравейте,
Имам проблем с хемороидите от раждането, но доста дълго време се страхувам да се лекувам, понеже съм от Русе и почти ми е невъзможно да дойда до Стара Загора. Моля да ме насочите към ваш колега от града, доколкото знам няма такъв специалист в Русе, чух за доктор Нанев от Транспортна болница, имате ли информация доколко при него може да се лекувам с вашите методи. Проблемът ми е, че хемороидите не са болезнени и ...
Read more : Моля за съвет | Преглеждания : 4994 | Отговори : 1 | Форум : Хемороиди


моля за мнение

Здравейте, ходих при личния лекар с оплаквания говорещи за хемороиди, той ми даде супозитории и ме прати за домашно лечение, но в самия хемороид при поставяне на свещичката усетих топче, колкото грахче, звъннах му той каза, че е съсирена кръв и да продължавам, вече пети ден без ефект. Вече се притеснявам да не би това топче да е нещо лошо. Бихте ли изразили вашето мнение, има ли такива тромби. Или трябва да търся специалист. Благодаря ...
Read more : моля за мнение | Преглеждания : 4963 | Отговори : 1 | Форум : Хемороиди


Въпрос

Мъж на 32 години работя зад бюро,но се опитвам да спортувам активно(фитнес,бягане на открито).Проблемите ми започнаха от късни ученически години.Проблема се изразява в в подутини,които хирурга д-р Р.Тушев и друг хирург в града в който живея определиха като анална тромбоза.Големината им е като грахово зърно и понякога набъбват повечко и болят.През 2013 г.се засилиха като в рамките на 3 месеца се появиха 3- пъти като тогава се стигна до хирургическа намеса по отстраняване на съсирека.Процедурата ...
Read more : Въпрос | Преглеждания : 5075 | Отговори : 2 | Форум : Хемороиди


Запитване

Здравейте, д-р Матев.
На 20 години съм и мисля, че имам хемороиди.Когато ходя по голяма нужда съпроводена с напъване ми се появяват 2 топченца около ануса, не много големи, едното е лилаво, другото леко розово,които след време се прибират сами. Нямам кръв, нито болки.Ходих при личният ми лекар да ми даде направление за специалист и той ми отказа и ми назначи сам лечение. Изписа ми Детралекс 500 мг. ( 3 по 3 т. за 3 ...
Read more : Запитване | Преглеждания : 5053 | Отговори : 1 | Форум : Хемороиди


Неприятно усещане за мравучкане в ануса

Здравейте д-р Матев!
През септември 2012 г бях при Вас за оперативно премахване на анална фисура, неприятните и силни болки ,на която търпях почти година.Златни Ви ръце- за минути този проблем бе отстранен и до преди няколко дни не съм имала никакви оплаквания в аналната област.
Преди десетина дни ,докато бях клекнала да сложа дърва в камината ,усетих някакво неприятно усещане в ануса /което мога да определя като пукане на балончета / .От тогава насам ...
Read more : Неприятно усещане за мравучкане в ануса | Преглеждания : 6590 | Отговори : 1 | Форум : Анална фисура


консултация

Здравейте д-р Матев!
Аз съм ваша пациентка идвала съм няколко пъти при Вас след операция на хемороиди по метода Лонго ,направена в ВМА София.При операцията не ми беше премахнат един външен хемороид ,който щял да се свие постепенно,но това не се случи.Когато идвах при Вас вие казахте ,че ако започне да ми създава проблеми може да се махне.Въпреки че отдавна съм си променила начина на хранене,изхождане по голяма нужда и хигиенни навици -измиване след дефекация ...
Read more : консултация | Преглеждания : 5560 | Отговори : 2 | Форум : Хемороиди


фисура

Здравейте доктор Матев,преди две три години ми отстранихте две фисури,от тогава не съм имал проблеми за което съм ви много благодарен но от една две седмици забелязвам капчици кръв  с нормален цвят след изхождане но без някаква болка.Последните седмици приемах по редовно алкохол .Въпросът ми е тъй като съм 300км. от Стара Загора да пробвам ли с някакво лечение или да дойда при вас на преглед?Поздрави.
Read more : фисура | Преглеждания : 3760 | Отговори : 1 | Форум : Анална фисура


 

Влез  •  Регистрация


Статистика

Общо мнения 266 • Общо теми 90 • Общо членове 317