Дата и час: Чет Мар 28, 2024 12:47 pm

News News of Ендоскопски Хирургичен Център - Стара Загора

Site map of Ендоскопски Хирургичен Център - Стара Загора » Форум : Ендоскопски Хирургичен Център - Стара Загора

Премахване на хемороиди, анални фисури и полипи на червата и без приемем в болница

Перианална фистула

Здравейте, д-р Матев! Синът ми/ 44 г./ има проблем с перианална фистула. През м.октомври 2017 г. го оперираха в нашият град/от Казанлък сме/. До операцията нямахме представа за съществуването на такава диагноза и при предварителният преглед никой не ни поясни-за нас беше просто цепване и изчистване на обикновен цирей. След операцията, разговорите с хирурга и диагнозата в епикризата, вече сме наясно с проблема перианална фистура. Хирургът, който направи операцията е със специалност обща хирургия. За ...
Read more : Перианална фистула | Преглеждания : 15583 | Отговори : 1 | Форум : Хемороиди


Перианална фистула

Здравейте, д-р Матев! Синът ми/ 44 г./ има проблем с перианална фистула. През м.октомври 2017 г. го оперираха в нашият град/от Казанлък сме/. До операцията нямахме представа за съществуването на такава диагноза и при предварителният преглед никой не ни поясни-за нас беше просто цепване и изчистване на обикновен цирей. След операцията, разговорите с хирурга и диагнозата в епикризата, вече сме наясно с проблема перианална фистула. Хирургът, който направи операцията е със специалност обща хирургия. За ...
Read more : Перианална фистула | Преглеждания : 4876 | Отговори : 0 | Форум : Анална фисура


Анална фисура

Здравейте, д-р Матев.

Преди години ходих на хирург, който ми каза, че имам анална фисура. Забрани ми да пия червено вино, да ям панирани храни, да ям люто и т.н. Предписа ми да се мажа с Долопрокт, когато имам кръвоизлив. В началото доста често ми се налагаше да се мажа. Сега много рядко ми се налага. На 06.09.2017 получих кръвоизлив при изхождане. Намазах се и ми мина, но 10 дни по-късно отново имах. Първият път ...
Read more : Анална фисура | Преглеждания : 4093 | Отговори : 3 | Форум : Анална фисура


Въпрос

Здравейте, Д-р. Матев. Аз съм жена на 38г. Имам проблем с хемороиди от може би 18 годишна. През годините са ми излизали външни хемороиди и са спадали за около седмица, две. После затишие за голям период от време. Напоследък през последните 2-3 години кризите зачестиха, но сегашното ми положение мира не ми дава. Не са външни хемороиди с които съм свикнала. По скоро е вътрешен или е фисура, няма как да знам без преглед, разбира ...
Read more : Въпрос | Преглеждания : 5379 | Отговори : 1 | Форум : Хемороиди


Усложнения след band ligation в UNION Clinic Sofia

Здравейте д-р Матев. След т.н. band ligation, на 2-рият ден падна поставеният ластик и хемороида, започна да пада на части. Получих възпаление, втрисане и температура, проблеми с уринирането и ужасни болки. :cry:
След 2 седмици болки и антибиотици, "премахнатият щадящо" вътрешен хемороид се превърна във външен огромен, който е на път да тромбозира, а вътре на мястото на уж махнатия вътрешен се усеща удебеляване ...
Read more : Усложнения след band ligation в UNION Clinic Sofia | Преглеждания : 6569 | Отговори : 0 | Форум : Хемороиди


Необходимост от операция

Здравейте! Имам нужда от операция на хемороиди, според мен и във връзка с това са следните ми въпроси:
1. Тъй като, доколкото знам , летният период не е подходящ за операции, кога е най-подходящо да се извърши операция на хемороиди.
2. Колко е минималното време между първия преглед и операцията, съответно колко време ще е необходим престоят в болница, и дали е възможно това да се случи с едно идване при вас.
3. За здравно ...
Read more : Необходимост от операция | Преглеждания : 6229 | Отговори : 0 | Форум : Хемороиди


Кога да се проведе лечението

Здравейте! Имам проблеми с хемороиди от няколко години. Както се вижда, те няма да отминат и е време да взема мерки, което със сигурност означава операция. Моля кажете, кога е най- подходящо да се дойде при вас,предполагам летният сезон не е удачен за операции. Възможно ли е нещата да приключат с едно идване до Стара Загора или ще са необходими няколко посещения. Здравно осигурена съм и ме интересува какъв вид направление следва да взема от ...
Read more : Кога да се проведе лечението | Преглеждания : 5327 | Отговори : 1 | Форум : Хемороиди


зачервяване около ануса. Сърбеж.

Здравейте д-р Матев,

От една две седмици ме подгони сърбеж. Попринцип имам някакви хемороиди, но не са ми правили проблем скоро. Доста се потя напоследък от жегите. Пък и работата ми е седяща/Успях да го снимам (не питайте как :roll: ). Червеното стига до там, докъдето се опират бузите. Ето снимките: https://www.dropbox.com/sh/1dk8at3tul03zem/AAD2wkJpKDlAtKLojOoC1FRla?dl=0 (дайте копи пейст на линка). Някаква идея с дали може с мазане и мазила? ...
Read more : зачервяване около ануса. Сърбеж. | Преглеждания : 6180 | Отговори : 0 | Форум : Хемороиди


Фисура

Здравейте, д-р Матев. Бях диангостициран със анална фисура. Изписаха ми лечени със Прокселан супозитории и Прокто-гливенол за мазане. Обаче симптимите ми не са като прио анална фисура.Няма кървене. Нямам болки преди или слкед дифекация. Прегледа беше извършен от хирург проктолог. Беше ми направена и аноскопия. Въпросът ми е може ли диагнозата все пак да бъде сбъркана, след този преглед и то от хирург в специалността? Да потърся ли и второ мнение.. Болките са рядко срещщани, ...
Read more : Фисура | Преглеждания : 4083 | Отговори : 1 | Форум : Анална фисура


Операция на фисура

Здравейте,Д-р.Матев.
Преди три месеца бях на преглед при вас-заключението Ви беше,че имам анална фисура.
Използвах Вашия мехлем и имаше значително подобрение,но при всяко преминаване на по-твърди изпражнения фисурата започва да кърви.Болката
не е нетърпима,но изключителни неприятна.Използвам цикатридина супозитории,които ми повлияват много добре,но това е до следващия път.въпросът ми е дали е време за операция?Притеснявам се много относно тази манипулация,а и имам кърмаче на 6 месеца,но ми се иска да приключа с това веднъж и завинаги,защото ...
Read more : Операция на фисура | Преглеждания : 16570 | Отговори : 4 | Форум : Анална фисура


 

Влез  •  Регистрация


Статистика

Общо мнения 266 • Общо теми 90 • Общо членове 317

cron