Дата и час: Чет Мар 28, 2024 3:41 pm

News News of Ендоскопски Хирургичен Център - Стара Загора

Site map of Ендоскопски Хирургичен Център - Стара Загора » Форум : Ендоскопски Хирургичен Център - Стара Загора

Премахване на хемороиди, анални фисури и полипи на червата и без приемем в болница

Анална фисура

Здравейте, д-р Матев. Моят въпрос е следния- преди 15 дни реших да отида на лекар-проктолог във град Бъургас. Обясних какви са симптомите и оплакванията ми а именно: остра болка, която не еповлияна от положение на тялото или от каквото и да било, или поне аз не съм забелязал, остра много силна болка отвътре във ануса. Кръв се среща изключително рядко и то по 1-2 капчици съъвсем бледи, след дефекация. Когато за пръв път почувствах тази ...
Read more : Анална фисура | Преглеждания : 4362 | Отговори : 1 | Форум : Анална фисура


Запитване

Имам проблем в областта на ануса от около месец .
Имам зачервяване , което сърби и е разположено изцяло около ануса . Къпя се всеки ден така че мисля че хигиената ми е добре . - .От многото чесане сега на места е станало като малки ранички , които при разчесване започват да кървят , но не са в самият анус ами по бузите на задните части около ануса ( тече кръв но около една ...
Read more : Запитване | Преглеждания : 4573 | Отговори : 0 | Форум : Анална фисура


болка в долната част на корема

Здравейте имам болка в долната част на корема, метероизъм, куркане на червата от около 1 месец. Понякога имам и разтройство. Болката не се локализира на едно място а се мести. Симптоми на какво заболяване може да е и какви изследвания да си направя?
Read more : болка в долната част на корема | Преглеждания : 5832 | Отговори : 0 | Форум : Хемороиди


Въпрос за леко кървене

Здравейте, имам въпрос свързан със сина ми.
Направено му е легиранена на вътрешни хемороиди. За съжаление не спази условието за липса на дефекация поне 12часа, а беше около 7 часа.Тогава сподели, че е имал силно кървене. Вече минаха 14 дни от манипулацията, но има проблем за който искам да попитам и, ако решите ще дойде на консултация при Вас.
Няколко пъти след дефекация/без запек и напъваме/ има много малко кръв на салфетката. Няма никакъв дискомфорт ...
Read more : Въпрос за леко кървене | Преглеждания : 5668 | Отговори : 0 | Форум : Хемороиди


Лечение на фисура

Здравейте д-р Матев

Въпросите ми са следните:

Имам стражева гънка от около три месеца и предполагам, че съм направила фисура. Нямам и никога съм нямала оплаквания като кървене, сърбеж или нещо друго. Осведомих се за неоперативното лечение и реших да пробвам с доксипрокт. След 7-10 дни би ли следвало стражевата гънка да изчезне? Ако не изчезне смята ли се, че фисурата не е повлияна от мазилото? И ако доксипрокт не помогне мога ли след това ...
Read more : Лечение на фисура | Преглеждания : 4317 | Отговори : 1 | Форум : Анална фисура


Дермоидна киста, неще да се затвори?

Здравейте др. Матев, 2012 година ми откриха дермоидна киста в гр. Кърджали , сцепиха кистата да може да излезе гнойта. След около 1 месец, направиха операцията ходих към 5/6 месеца на превръзки, след това с електрически нож отново, извършиха някаква интервенция. Отново 5/6 месеца ходих на превръзки, но раната не иска да се затвори. Постоянно кърви,нещо като гной понякога тече и много мириши раната. Къпя се сутрин и вечер, но няма полза. Ползвах тетра тогава ...
Read more : Дермоидна киста, неще да се затвори? | Преглеждания : 5115 | Отговори : 1 | Форум : Хемороиди


Анален сърбеж

Здравете, от известно време имам анален сърбеж без кървене. Какво ще ми препоръчате да направя по случая?
Read more : Анален сърбеж | Преглеждания : 6093 | Отговори : 1 | Форум : Хемороиди


Кондиломи

Здравейте.
Не съм сигурен за кой раздел е темата :)
Искам да попитам дали третирате кондиломи в ануса?
Read more : Кондиломи | Преглеждания : 4125 | Отговори : 0 | Форум : Полипи на дебелото черво


Анални проблеми - простатит

Здравейте!

Бихте ли ми казали дали има установена взаимовръзка между анални проблеми (вътрешни хемороиди/ фисури и т.н.) и възпаления на простатата, респективно проблеми при уринирането?

Предварително благодаря!
Read more : Анални проблеми - простатит | Преглеждания : 4165 | Отговори : 1 | Форум : Анална фисура


Фистула, киста, тромбозирал хемороид или друго?

Здравейте, доктор Матев.

Преди 2 години ми се получи образувание в близост до ануса, което тукашният хирург диагностицира като тромбозирал външен хемороид. Насрочи дата за ексцизия, но по време на самата операция каза, че всъщност това е вид киста, защото около тромба се е образувала фиброзна тъкан. Поради силната болка по време на самата операция, което се извърши с локална анестезия, не успях да издържа и той не можа да изреже цялото образувание.

2 години ...
Read more : Фистула, киста, тромбозирал хемороид или друго? | Преглеждания : 7051 | Отговори : 2 | Форум : Хемороиди


 

Влез  •  Регистрация


Статистика

Общо мнения 266 • Общо теми 90 • Общо членове 317