Метод THD в 3-4 степен.

Хемороидите са заболяване засягащо кръвоносните съдове на аналния канал. Нормално съществуващите в тази зона кръвоносни сплетения се разширяват и се появява тенденция за излизането им извън ануса. Заболяването засяга активната възраст и има хронично прогресиращо развитие. Хемороидите засягат и двата пола и често водят до нетрудоспособност. Делят се според разположението си на вътрешни и външни хемороидални възли.

Метод THD в 3-4 степен.

Мнениеот silvanchence » Чет Авг 21, 2014 3:23 pm

Здравейте, д-р Матев!

При баща ми хемороидите са 3-4 степен ( излизат при ходене до тоалетна, а в последно време понякога и при ходене ) , силно болезнени и кървящи.

Проучваме как да стане оперативното им отстраняване, и конкрето в Александровска болница, доколкото разбрахме в Първа хирургия практикуват метода THD , а Втора хирургия не, само оперативно премахване и още един метод, не запомних името, но не е на Лонго, ако знаете там какъв е метода, моля кажете!

Но въпроса ми е, в 3-4 степен би ли била достатъчна такава манипулация по THD?

Благодаря!
silvanchence
 
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Авг 21, 2014 3:04 pm

Re: Метод THD в 3-4 степен.

Мнениеот a_matev » Пон Авг 25, 2014 12:43 pm

silvanchence написа:Здравейте, д-р Матев!

При баща ми хемороидите са 3-4 степен ( излизат при ходене до тоалетна, а в последно време понякога и при ходене ) , силно болезнени и кървящи.

Проучваме как да стане оперативното им отстраняване, и конкрето в Александровска болница, доколкото разбрахме в Първа хирургия практикуват метода THD , а Втора хирургия не, само оперативно премахване и още един метод, не запомних името, но не е на Лонго, ако знаете там какъв е метода, моля кажете!

Но въпроса ми е, в 3-4 степен би ли била достатъчна такава манипулация по THD?

Благодаря!


Здравейте, въпросът Ви не касае професионалната ми компетентност / там какъв е методът - попитайте тях/ . Относно вашите трудности в ъв вземането на правилно решение мога да Ви посъветвам следното:

1. Изберете хирург, който редовно оперира хемороиди.
2. Проучете го чрез мнения на пациенти в интернет форуми по въпроса.
3. Избирате лекар , а не болница.
4. Избягвайте операции на Лонго/ лично мнение/, и Уайтхед/официално отречена/. Относно метод THD- хирургът трябва да е правил много/ поне 50/ такива операции и не е подходящ за 4 та степен.
5.Операцията на Милиган - Морган е тази, с която се сравняват другите операции, тя е засега златният стандарт.


Др Матев
a_matev
 
Мнения: 114
Регистриран на: Пон Юни 24, 2013 6:45 pm

Re: Метод THD в 3-4 степен.

Мнениеот silvanchence » Чет Авг 28, 2014 11:43 am

Благодаря Ви , д-р Матев!

В Александровска болница говорихме с д-р Светослав Тошев и ни предлага класическа операция.

Да Ви питам, болезнено ли е много следоперативния период, за колко време и какви медикаменти се използват за облекчаване?
silvanchence
 
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Авг 21, 2014 3:04 pm

Re: Метод THD в 3-4 степен.

Мнениеот a_matev » Нед Сеп 14, 2014 9:23 pm

silvanchence написа:Благодаря Ви , д-р Матев!

В Александровска болница говорихме с д-р Светослав Тошев и ни предлага класическа операция.

Да Ви питам, болезнено ли е много следоперативния период, за колко време и какви медикаменти се използват за облекчаване?


Ако се доверявате на колегата за класическа операция Ви пожелавам да премине успешно и с по-малко болки. По-силно боли първата-втората седмица след операцията. Използват се стандартни обезболяващи.
a_matev
 
Мнения: 114
Регистриран на: Пон Юни 24, 2013 6:45 pm

Re: Метод THD в 3-4 степен.

Мнениеот Крис » Вто Сеп 16, 2014 11:25 am

Здравей silvanchence, незнам какво имаш предвид като казваш класически метод,мен ме оперираха също уж по класически метод ( УайтХет) и после полудях от болки в продължение на 24 часа. Освен това УайтХет е отречен от преди повече от 30години. Последствията за мен са катастрофални, вече 6 месеца незнам къде се намирам ,освен това получих и стеноза с която се боря още с помоща на Д-р Матев. Разбери точно какво имат предвид с класическа операция.

Поздрави и успех : Христо Здравков
Крис
 
Мнения: 5
Регистриран на: Вто Юли 29, 2014 9:31 am


Назад към Хемороиди

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron