Моля за съвет

Хемороидите са заболяване засягащо кръвоносните съдове на аналния канал. Нормално съществуващите в тази зона кръвоносни сплетения се разширяват и се появява тенденция за излизането им извън ануса. Заболяването засяга активната възраст и има хронично прогресиращо развитие. Хемороидите засягат и двата пола и често водят до нетрудоспособност. Делят се според разположението си на вътрешни и външни хемороидални възли.

Моля за съвет

Мнениеот georgiev861 » Сря Юли 23, 2014 11:20 am

Здравейте, д-р Матев. На 28 години съм, в началото на годината получих проблем с хемероиди, 1 месец бях на Детралекс, овладя се състоянието,но преди месец отново получих проблеми и този път Детралекса не помогна. Постъпих за изследвания в УМБАЛ „Света Марина – Варна“, беше ми направена колоноскопия. Бяха открити 2 полипа (единия отстранен), другия беше изследван – доброкачествен е и се налага и той да бъде отстранен. Оказа се, че имам и хемероиди, доколкото разбрах 3 стадии, по епикриза „Стволови разположени хемороидални възли – външни и вътрешни, лесно кървящи при допир“. Лекарите ми препоръчаха операция,но ми е доста притеснено. След като бях изписан, се чувствам по-добре,но паренето и сърбежа продължават след ходене по голяма нужда, имам лека болка, няма кръв. Моля да ми препоръчате методи за лечение и за двата вида хемероиди, желая да направя и консултация с вас, да ме прегледате и да обсъдим кои варианти могат да решат генерално проблема ми с хемероидите, благодаря Ви предварително. Моля да погледнете и снимките: http://dox.bg/files/dw?a=3f693d8276
georgiev861
 
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Юли 23, 2014 10:17 am

Re: Моля за съвет

Мнениеот a_matev » Чет Юли 24, 2014 12:34 pm

Вие ме посетихте и коментирахме всички възможности. Ако имате допълнителни въпроси , не се колебайте да се обадите отново. Снимката е качествена - не променя констатациите от прегледа.
a_matev
 
Мнения: 114
Регистриран на: Пон Юни 24, 2013 6:45 pm

Re: Моля за съвет

Мнениеот anani ananiev » Сря Авг 06, 2014 11:40 am

Здравейте, доктор Матеев.На 34 години съм и премахнах вътрешни хемороиди от лявата част на ануса в клиниката на доктор Желязков в София, посредством Лазер.Следоперационното възстановяване премина успешно, без наличието на кръвотечение или слуз, дори без да усетя падането на корите.При контролния преглед доктор Желязков каза, че всичко е минало успешно.Проблемът, е че страдам от метеоризъм и при малко по-продължително седене започват едни постоянни усещания и чувство, че имам газове.Това става най-вече, когато съм навън, усещането е, че имам газове и все едно започва някакво лютене или щипане.Но докато съм навън или на работа тези газове не се изпускат, а след прибиране вкъщи чак тогава.Другото усещане, е че при по-продължително седене в някое транспортно средство, на мястото на отстранения хемороид започва пак едно усещане за парене , щипане или как да го обясня дискомфорт.При самото изхождане нямам болки , кръв или някакви други проблеми.Вероятно голяма част от тези усещания могат да се дължат и на психологическа основа.Въпросът ми е дали тези усещания са нормални след отстраняване на хемороида и как ще изчезнат във времето и дали е възможно да си направя един преглед при вас, като един вид второ мнение.Не, че нямам доверие на доктор Желязков, но с тези усещания вече започнах да психлясвам и да се чувствам адски дискомфортно на обществени места.Дали има някаква връзка с преминаванията на газовете и метеоризма и хемороидите.
Ще ви бъда благодарен за отговора и се извинявам предварително , ако съм се изказал некомпетентно или неразбираемо, но наистина тези усещания са адски объркващи.
С уважение:Николов, град Благоевград.
anani ananiev
 
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Авг 06, 2014 11:23 am

Re: Моля за съвет

Мнениеот anani ananiev » Сря Авг 06, 2014 11:49 am

Благодаря още веднъж за вниманието
anani ananiev
 
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Авг 06, 2014 11:23 am

Re: Моля за съвет

Мнениеот a_matev » Сря Авг 13, 2014 9:38 am

anani ananiev написа:Здравейте, доктор Матеев.На 34 години съм и премахнах вътрешни хемороиди от лявата част на ануса в клиниката на доктор Желязков в София, посредством Лазер.Следоперационното възстановяване премина успешно, без наличието на кръвотечение или слуз, дори без да усетя падането на корите.При контролния преглед доктор Желязков каза, че всичко е минало успешно.Проблемът, е че страдам от метеоризъм и при малко по-продължително седене започват едни постоянни усещания и чувство, че имам газове.Това става най-вече, когато съм навън, усещането е, че имам газове и все едно започва някакво лютене или щипане.Но докато съм навън или на работа тези газове не се изпускат, а след прибиране вкъщи чак тогава.Другото усещане, е че при по-продължително седене в някое транспортно средство, на мястото на отстранения хемороид започва пак едно усещане за парене , щипане или как да го обясня дискомфорт.При самото изхождане нямам болки , кръв или някакви други проблеми.Вероятно голяма част от тези усещания могат да се дължат и на психологическа основа.Въпросът ми е дали тези усещания са нормални след отстраняване на хемороида и как ще изчезнат във времето и дали е възможно да си направя един преглед при вас, като един вид второ мнение.Не, че нямам доверие на доктор Желязков, но с тези усещания вече започнах да психлясвам и да се чувствам адски дискомфортно на обществени места.Дали има някаква връзка с преминаванията на газовете и метеоризма и хемороидите.
Ще ви бъда благодарен за отговора и се извинявам предварително , ако съм се изказал некомпетентно или неразбираемо, но наистина тези усещания са адски объркващи.
С уважение:Николов, град Благоевград.


Здравейте, от оплакванията Ви не мисля, че има наистина сериозен проблем. Ако до два месеца оплакванията Ви не отзвучат, заповядайте за консултация и второ мнение. Не е притеснявайте излишно.
a_matev
 
Мнения: 114
Регистриран на: Пон Юни 24, 2013 6:45 pm

Re: Моля за съвет

Мнениеот mimi » Пон Окт 06, 2014 2:24 am

здр д-р Матев на 29 години сам след райдането ми се появиха хемероиди,моля да ме посаветвате как да си ги лекувам много 4есто ме болят и интересно 4е не карвят моля ви даите ми савет какво да правя за6тото болките са непоносими благодаря предварително
mimi
 
Мнения: 1
Регистриран на: Пон Окт 06, 2014 1:11 am

Re: Моля за съвет

Мнениеот a_matev » Сря Окт 08, 2014 7:01 pm

mimi написа:здр д-р Матев на 29 години сам след райдането ми се появиха хемероиди,моля да ме посаветвате как да си ги лекувам много 4есто ме болят и интересно 4е не карвят моля ви даите ми савет какво да правя за6тото болките са непоносими благодаря предварително



Здравейте, предполагам, че диагнозата Ви е неправилна. Това което смятате за хемороиди предполагам, че е анална фисура. За да се потвърди е необходим преглед, или да попълните теста имам ли анална фисура на www.fisura.bg
a_matev
 
Мнения: 114
Регистриран на: Пон Юни 24, 2013 6:45 pm


Назад към Хемороиди

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron