Моля за съвет!

Хемороидите са заболяване засягащо кръвоносните съдове на аналния канал. Нормално съществуващите в тази зона кръвоносни сплетения се разширяват и се появява тенденция за излизането им извън ануса. Заболяването засяга активната възраст и има хронично прогресиращо развитие. Хемороидите засягат и двата пола и често водят до нетрудоспособност. Делят се според разположението си на вътрешни и външни хемороидални възли.

Моля за съвет!

Мнениеот JULIA » Съб Окт 18, 2014 4:38 pm

Здравейте, моля за съвет! Преди около месец и половина се появи сърбеж около ануса. Не обърнах много внимание,като мислех,че ще отшуми. Обаче се влоши и понякога ме сърби силно не само през нощта,а и през деня... Зачерви се около ануса и има подутинки... Чувствам и леко парене около ануса... Ходих на гинеколог, който каза,че имам хемороиди външни... Взех си Долопрокт и се мазах 2 седмици,имаше временно затишие и сега се влоши.. Правя си бани със смрадлика,невен и лайка,но няма резултат... Моля за вашия съвет!Благодаря!
JULIA
 
Мнения: 2
Регистриран на: Съб Окт 18, 2014 4:18 pm

Re: Моля за съвет!

Мнениеот a_matev » Нед Окт 19, 2014 8:57 pm

Здравейте, вероятно е алергична реакция . Не мисля, че се касае за хемороиди. Лекарствата за хемороиди могат даже да влошат положението. Правете басни с калиев перманганат. За по- сериозно лечение е необходима консултация.
a_matev
 
Мнения: 114
Регистриран на: Пон Юни 24, 2013 6:45 pm

Re: Моля за съвет!

Мнениеот JULIA » Пон Окт 20, 2014 5:30 pm

Благодаря за атговора,ще опитам с калиев перманганат!
JULIA
 
Мнения: 2
Регистриран на: Съб Окт 18, 2014 4:18 pm


Назад към Хемороиди

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron