Неприятно усещане за мравучкане в ануса

Аналната фисура е често срещано заболяване. Засяга мъже и жени поравно във всички възрасти. Аналната фисура е най-честата причина за кървене от ануса при деца. Появява се и при 10% от родилките.

Неприятно усещане за мравучкане в ануса

Мнениеот lidia7608 » Пет Фев 26, 2016 4:32 pm

Здравейте д-р Матев!
През септември 2012 г бях при Вас за оперативно премахване на анална фисура, неприятните и силни болки ,на която търпях почти година.Златни Ви ръце- за минути този проблем бе отстранен и до преди няколко дни не съм имала никакви оплаквания в аналната област.
Преди десетина дни ,докато бях клекнала да сложа дърва в камината ,усетих някакво неприятно усещане в ануса /което мога да определя като пукане на балончета / .От тогава насам усещам дискомфорт и мравучкане вътре в ануса.Искам да отбележа,че запек нямам ,изхождам се ежедневно сутрин ,меко и леко и онази позната болка след изхождане я няма, кървене също липсва . Сутрин като стана до към обяд нямам проблем и по обедните часове се явява това неприятно усещане,което продължава до вечерта Искам да отбележа,че не мога да определя това състояние като болезенено,а по-скоро неприятно и всяващо голяма паника от вероятна поява на нова фисура .Веднага взех превантивни мерки-бани с калиев перманганат 2 пъти дневно,но за жалост без особен ефект.Бихте ли споделили мнение по този мой проблем?
P.S Днес взех една опаковка супозитори Цикатридина.
lidia7608
 
Мнения: 1
Регистриран на: Пет Фев 26, 2016 4:05 pm

Re: Неприятно усещане за мравучкане в ануса

Мнениеот a_matev » Пет Апр 08, 2016 12:08 pm

Не мисля, че е сериозен проблем. Нарича се парестезии и са на неврологична основа. Не е нещо свързано с фисурите. Обикновено преминава спонтанно.
a_matev
 
Мнения: 114
Регистриран на: Пон Юни 24, 2013 6:45 pm


Назад към Анална фисура

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта