Операция на фисура

Аналната фисура е често срещано заболяване. Засяга мъже и жени поравно във всички възрасти. Аналната фисура е най-честата причина за кървене от ануса при деца. Появява се и при 10% от родилките.

Операция на фисура

Мнениеот Ивелина » Пон Юни 19, 2017 2:13 pm

Здравейте,Д-р.Матев.
Преди три месеца бях на преглед при вас-заключението Ви беше,че имам анална фисура.
Използвах Вашия мехлем и имаше значително подобрение,но при всяко преминаване на по-твърди изпражнения фисурата започва да кърви.Болката
не е нетърпима,но изключителни неприятна.Използвам цикатридина супозитории,които ми повлияват много добре,но това е до следващия път.въпросът ми е дали е време за операция?Притеснявам се много относно тази манипулация,а и имам кърмаче на 6 месеца,но ми се иска да приключа с това веднъж и завинаги,защото ме натоварва психически.Благодаря.
Ивелина
 
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Юни 19, 2017 8:49 am

Re: Операция на фисура

Мнениеот a_matev » Сря Юли 26, 2017 2:53 pm

Ивелина написа:Здравейте,Д-р.Матев.
Преди три месеца бях на преглед при вас-заключението Ви беше,че имам анална фисура.
Използвах Вашия мехлем и имаше значително подобрение,но при всяко преминаване на по-твърди изпражнения фисурата започва да кърви.Болката
не е нетърпима,но изключителни неприятна.Използвам цикатридина супозитории,които ми повлияват много добре,но това е до следващия път.въпросът ми е дали е време за операция?Притеснявам се много относно тази манипулация,а и имам кърмаче на 6 месеца,но ми се иска да приключа с това веднъж и завинаги,защото ме натоварва психически.Благодаря.

Заподядайте за операция.!
a_matev
 
Мнения: 114
Регистриран на: Пон Юни 24, 2013 6:45 pm

Re: Операция на фисура

Мнениеот Ивелина » Пон Сеп 11, 2017 2:35 pm

Здравейте Доктор Матев,
Реших се на операция при вас и Вие я извършихте на 26.06.Всичко мина ок и на контролния преглед ми казахте,че всичко е наред.
От няколко дни обаче усещам дразнене и мравучкане,от време на време ме прорязва болка,не както преди,но се ужасявам от мисълта ,че отново имам фисура.Ходя нормално до тоалетната.Какво да правя?
Ивелина
 
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Юни 19, 2017 8:49 am

Re: Операция на фисура

Мнениеот a_matev » Вто Дек 12, 2017 10:49 am

Болката минава, фисурата се излекува, но страхът о фисурата остава за по-дълго.
a_matev
 
Мнения: 114
Регистриран на: Пон Юни 24, 2013 6:45 pm

Re: Операция на фисура

Мнениеот Ивелина » Пет Дек 22, 2017 3:34 pm

Да ,вероятно имате право,но имам известни оплаквания:получавам малки цепнатинки външно,които щипят .Мажа с бебешки крем и се оправят,но се получват доста често,включително и от страната на операцията и сърбят.Какво да правя?
Ивелина
 
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Юни 19, 2017 8:49 am


Назад към Анална фисура

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron