Операция хемороиди

Хемороидите са заболяване засягащо кръвоносните съдове на аналния канал. Нормално съществуващите в тази зона кръвоносни сплетения се разширяват и се появява тенденция за излизането им извън ануса. Заболяването засяга активната възраст и има хронично прогресиращо развитие. Хемороидите засягат и двата пола и често водят до нетрудоспособност. Делят се според разположението си на вътрешни и външни хемороидални възли.

Операция хемороиди

Мнениеот meri11 » Сря Юли 03, 2013 5:20 pm

Здравейте, д-р Матев,

Имам 4-та степен хемороиди, според проведена консултация с доц. Божидар Хаджиев от Хирургиите в гр.Пловдив.
Той ми предложи да се оперирам
Моля, да споделите вашето мнение дали е нужно да се оперират. Притеснявам се от операцията, а пък не могат да се излекуват
с медикаменти и кремове и постоянно ме болят и притесняват и кървят от време на време

Благодаря ви за искренния отговор
meri11
 
Мнения: 1
Регистриран на: Сря Юли 03, 2013 5:10 pm

Re: Операция хемороиди

Мнениеот a_matev » Нед Юли 14, 2013 1:05 pm

meri11 написа:Здравейте, д-р Матев,

Имам 4-та степен хемороиди, според проведена консултация с доц. Божидар Хаджиев от Хирургиите в гр.Пловдив.
Той ми предложи да се оперирам
Моля, да споделите вашето мнение дали е нужно да се оперират. Притеснявам се от операцията, а пък не могат да се излекуват
с медикаменти и кремове и постоянно ме болят и притесняват и кървят от време на време

Благодаря ви за искренния отговор


Здравейте, ако действително хемороидите Ви са четвърта степен, то те са за оперативно лечение. Доц. Хаджиев има несъмнено богат опит в лечението на това заболяване. Най-често извършваната операция в Пловдив в Хирургиите на Пещерско шосе е операцията на Фергюсън. Не се съгласявайте за операция със съшивател за хемороиди/операция на Лонго/. Оперирайте се по проверен и доказан метод при хирург с опит.
a_matev
 
Мнения: 114
Регистриран на: Пон Юни 24, 2013 6:45 pm


Назад към Хемороиди

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron