Операция на хемороиди

Хемороидите са заболяване засягащо кръвоносните съдове на аналния канал. Нормално съществуващите в тази зона кръвоносни сплетения се разширяват и се появява тенденция за излизането им извън ануса. Заболяването засяга активната възраст и има хронично прогресиращо развитие. Хемороидите засягат и двата пола и често водят до нетрудоспособност. Делят се според разположението си на вътрешни и външни хемороидални възли.

Операция на хемороиди

Мнениеот madaba » Чет Юли 24, 2014 12:42 pm

Здравейте.Пиша темата,за да апелирам към всички които се чудят дали да се оперират.Оперирай те се без да се замисляте и то още вчера :)Така,повече от две години страдах от тези неща и все не се решавах да се оперирам.Ходих по доктори,изписваха ми разни хапчета и мазила,пробвах и мазила от "народната медицина" , но нищо не ми помогна.Ходех до тоалетна през 3-4 дни и то само вечер,защото иначе не можех да ходя на работа.Най накрая се престраших за операция (ако знаех ,че няма нищо страшно.... :) ). Отидох за консултация при д-р.Матев.Много внимателен човек :). Каза ми ,че трябва да се направи операция иначе няма оправия.Назначи ми час за операцията в МБАЛ НиаМед.Там е като 4 звезден хотел :). Всички бяха много внимателни все едно че съм ВИП клиент хахах :).Така отплеснах се.Операцията мина под пълна упойка и се събудих без тези омразни хемороиди.Първите часове след операцията бяха малко изнервящи,защото има лека болка и дискомфорт.Надругия ден ме изписаха и се прибрах в къщи.През първите 3 дни има лека болка но с 2 аолина всичко се оправя.На четвъртия ден вече бях на кварталното барче :)Добре е през първата седмица да пиете разхлабително вечер и половин час преди изхождане да пиете аолин защото иначе "метализма е голям" :). Значи всичко на всичко проблемите след операцията бяха само 4-5 дни и всъщност болката е поносима.Искам да благодаря на д-р.Матев , че ме избави от това нещастие.Сега се чувствам като истински човек.
madaba
 
Мнения: 1
Регистриран на: Чет Юли 24, 2014 11:44 am

Re: Операция на хемороиди

Мнениеот a_matev » Вто Юли 29, 2014 9:24 am

Благодаря за добрите думи. Пожелавам Ви живот без хемороиди и други подобни.
a_matev
 
Мнения: 114
Регистриран на: Пон Юни 24, 2013 6:45 pm


Назад към Хемороиди

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron