Отстраняване на хемероиди с лазер.

Хемороидите са заболяване засягащо кръвоносните съдове на аналния канал. Нормално съществуващите в тази зона кръвоносни сплетения се разширяват и се появява тенденция за излизането им извън ануса. Заболяването засяга активната възраст и има хронично прогресиращо развитие. Хемороидите засягат и двата пола и често водят до нетрудоспособност. Делят се според разположението си на вътрешни и външни хемороидални възли.

Отстраняване на хемероиди с лазер.

Мнениеот stas999 » Чет Мар 13, 2014 3:03 pm

Здравейте!На 44 години съм.Преди около 10 години ми отстраниха хемероидални възли чрез лигиране.Тогава трябваше да е без болка и още на другия ден да съм на работа,но не беше точно така.Интервенцията я направих в София.Сега пак ми се появиха хемероиди с болки,кървене и т.н.Въпросът ми е:Какво по -точно означава лазерната интервенция и по-добра ли е от лигирането?
stas999
 
Мнения: 1
Регистриран на: Нед Мар 09, 2014 5:25 pm

Re: Отстраняване на хемероиди с лазер.

Мнениеот a_matev » Пон Мар 17, 2014 12:27 pm

stas999 написа:Здравейте!На 44 години съм.Преди около 10 години ми отстраниха хемероидални възли чрез лигиране.Тогава трябваше да е без болка и още на другия ден да съм на работа,но не беше точно така.Интервенцията я направих в София.Сега пак ми се появиха хемероиди с болки,кървене и т.н.Въпросът ми е:Какво по -точно означава лазерната интервенция и по-добра ли е от лигирането?


Здравейте, пациентите не винаги разбират по какъв точно метод са били лекуване поради многото и разнообразни лечебни методи за премахване на хемороиди. Все пак 10 години без оплаквания не е зле. Дали този метод е бил най-подходящ за Вас, мога да се изкажа само след като лично съм Ви прегледал. Има по-добър метод , но за конкретен човек. т.е. за един лазер е добре , а за друг е зле. Това е преценка на лекар специалист, на когото се доверявате, че няма да Ви подведе. Др Матев
a_matev
 
Мнения: 114
Регистриран на: Пон Юни 24, 2013 6:45 pm


Назад към Хемороиди

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron