Папиломи

Полипите представляват свръхразрастване на видоизменени клетки от лигавицата на дебелото черво/колон/ , които се намират в чревният канал. Някой полипи са плоски други имат краче с което са заловени за червото. Полипите са едни от най- честите новообразувания на червата и се срещат при 15-20% сред възрастното население. Връзката на полипите с рака на дебелото черво е ясно доказана.

Папиломи

Мнениеот papitan » Пет Юли 04, 2014 4:17 pm

Здравейте д-р Матев, ще ви представя моя случей, като се надявам на отговор от ваша страна.
Влязох в болница за изследване на дебелото черво, защото напипах образования в началото на аналния канал. За да изключим диагнозата полипи на дебелото черво ми направиха колоноскопия. Огледаха дебелото черво до 2/3 защото повече не издържах, но нямаше нищо тревожно. А тези образования които сама мога да напипам се оказаха папиломи. Това се установи чрез биопсия. Можете ли вие да помогнете в този случей, за тяхното премахване?
papitan
 
Мнения: 3
Регистриран на: Пет Юли 04, 2014 4:05 pm

Re: Папиломи

Мнениеот a_matev » Пон Юли 07, 2014 9:55 am

papitan написа:Здравейте д-р Матев, ще ви представя моя случей, като се надявам на отговор от ваша страна.
Влязох в болница за изследване на дебелото черво, защото напипах образования в началото на аналния канал. За да изключим диагнозата полипи на дебелото черво ми направиха колоноскопия. Огледаха дебелото черво до 2/3 защото повече не издържах, но нямаше нищо тревожно. А тези образования които сама мога да напипам се оказаха папиломи. Това се установи чрез биопсия. Можете ли вие да помогнете в този случей, за тяхното премахване?


Здравейте, мога да Ви помогна, папилом е много общо. Ако е островърхи кондилиоми, което също е папилом, трябва да се отстрани, защото се разраства. Има и други папиломи, носете си изследванията когато идвате за консултация.
a_matev
 
Мнения: 114
Регистриран на: Пон Юни 24, 2013 6:45 pm

Re: Папиломи

Мнениеот papitan » Пон Юли 07, 2014 12:26 pm

Кога мога да си запиша час за консултация в Стара Загора?
papitan
 
Мнения: 3
Регистриран на: Пет Юли 04, 2014 4:05 pm

Re: Папиломи

Мнениеот a_matev » Пет Юли 11, 2014 10:17 am

papitan написа:Кога мога да си запиша час за консултация в Стара Загора?


Часове за преглед се запазват на тел. 0700 140 10, или 0888395060 м.с. Ковачева. Заповядайте след 22.07.14
a_matev
 
Мнения: 114
Регистриран на: Пон Юни 24, 2013 6:45 pm

Re: Папиломи

Мнениеот papitan » Пет Юли 11, 2014 12:09 pm

Благодаря за отговорите! Ще си запиша час за консултация!
papitan
 
Мнения: 3
Регистриран на: Пет Юли 04, 2014 4:05 pm

Re: Папиломи

Мнениеот vesko » Вто Юли 29, 2014 1:12 pm

Здравейте д-р Матев, ще ви представя моя здравословен проблем, като се надявам на отговор от ваша страна.
Направена пи беше колоноскопия на дебелото черво като ми бяха открити два полипа.Единият бе 18 мм. и бе отстранен веднага но
другият е 35 мм и не бе отстранен,като ми казаха ,че той ще бъде отстранен оперативно.Двата полипа са от плосък тип като днес очаквам
да ми излезат резултатите от биоскопията и да се свържа с вашия център за премахването на останалия полип.Може ли да ми обясните
по какъв начин ще бъде отстранен.
Всички изследвания на кръв ,урина и общо състояние са ми добри.Нямам диабет.
Благодаря Ви предварително.
vesko
 
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Юли 29, 2014 12:45 pm

Re: Папиломи

Мнениеот vesko » Вто Юли 29, 2014 1:25 pm

Пропуснах да отбележа в предходното запитване ,че полипа се установи вгорна третина на сигмата.
vesko
 
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Юли 29, 2014 12:45 pm


Назад към Полипи на дебелото черво

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron