Перианални сърбежи

Аналната фисура е често срещано заболяване. Засяга мъже и жени поравно във всички възрасти. Аналната фисура е най-честата причина за кървене от ануса при деца. Появява се и при 10% от родилките.

Перианални сърбежи

Мнениеот peecii » Пет Мар 21, 2014 2:51 pm

Здравейте Д-р Матев,
Преди около 2 години бях при Вас на преглед с оплакване от силна болка в областа на ануса.При прегледа ми казахте, че имам пролабирали хемороиди и една малка анална фисура.Изпратихте ме и казахте,че за няколко дни всичко ще отмине и, ако фисурата ми създаде отново проблеми ще я оперираме.Така и стана, болката отшумя-хемороидите се прибраха и до ден днешен(Благодаря на бога) проблем нямам.
Имам обаче следния проблем за които при прегледа не споменах:
Имам много силни сърбежи в областа на ануса(ОСОБЕННО НОЩЕМ) предизвикващи чесане до разраняване на кожата и лигавицата.Единственото нещо от което се повлияват е Флуцинар Н.От доста време насам при поява на сърбеж мажа с флуцинар няколко дни по 2 пъти и сърбежа изчезва за около 40 дни.След това пак се появява и всичко се повтаря от начало.
Знам, че това не е решение на проблема и, че не е добре дълго време да се ползва флуцинар на едно и също място защото кожата изтънява.
Можете ли да ми помогнете или това е проблем за дерматолог?
Ще се радвам, ако отговорите на въпроса ми и да насрочим час за преглед, ако е от Вашата компетентност.
Да сте жив и здрав и много успехи. :P
peecii
 
Мнения: 1
Регистриран на: Пет Мар 21, 2014 2:30 pm

Re: Перианални сърбежи

Мнениеот a_matev » Вто Апр 08, 2014 5:23 pm

peecii написа:Здравейте Д-р Матев,
Преди около 2 години бях при Вас на преглед с оплакване от силна болка в областа на ануса.При прегледа ми казахте, че имам пролабирали хемороиди и една малка анална фисура.Изпратихте ме и казахте,че за няколко дни всичко ще отмине и, ако фисурата ми създаде отново проблеми ще я оперираме.Така и стана, болката отшумя-хемороидите се прибраха и до ден днешен(Благодаря на бога) проблем нямам.
Имам обаче следния проблем за които при прегледа не споменах:
Имам много силни сърбежи в областа на ануса(ОСОБЕННО НОЩЕМ) предизвикващи чесане до разраняване на кожата и лигавицата.Единственото нещо от което се повлияват е Флуцинар Н.От доста време насам при поява на сърбеж мажа с флуцинар няколко дни по 2 пъти и сърбежа изчезва за около 40 дни.След това пак се появява и всичко се повтаря от начало.
Знам, че това не е решение на проблема и, че не е добре дълго време да се ползва флуцинар на едно и също място защото кожата изтънява.
Можете ли да ми помогнете или това е проблем за дерматолог?
Ще се радвам, ако отговорите на въпроса ми и да насрочим час за преглед, ако е от Вашата компетентност.
Да сте жив и здрав и много успехи. :P


Благодаря за добрите думи, въпросът е от моята компететност. Факта, че имате подобрение от Флуцинар означава, че е алергично състояние на аналната кожа. Не се мажете постоянно с флуцинар поради страничните ефекти. Не се чешете, колкото и да Ви е трудно, защото вторично се наранява кожата, и е възможно да се инфектира. Не използвайте никакви препарати за интимна хигиена. Правете бани с калиев перманганат. Алергиите са трудни за лекуване.
a_matev
 
Мнения: 114
Регистриран на: Пон Юни 24, 2013 6:45 pm


Назад към Анална фисура

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron