период на възстановяване след операция от хемороиди

Хемороидите са заболяване засягащо кръвоносните съдове на аналния канал. Нормално съществуващите в тази зона кръвоносни сплетения се разширяват и се появява тенденция за излизането им извън ануса. Заболяването засяга активната възраст и има хронично прогресиращо развитие. Хемороидите засягат и двата пола и често водят до нетрудоспособност. Делят се според разположението си на вътрешни и външни хемороидални възли.

Re: период на възстановяване след операция от хемороиди

Мнениеот valiobest » Вто Фев 18, 2014 3:48 pm

Здравейте Д-р Матев!
Мъжа ми беше опериран тоя месец на 05.02.2014 от хемороиди вътрешни и външни в 4 степен напреднала в Русе МБАЛ Медика,и има проблем с изхождането .Още от първия втория ден след операцията го напъваше ,пий бизалакс ,разхлабителен чай . Същата седмица отидохме в болницата стана зле, подуму се стомаха , оправиха го. След това всеки ден излиза с люз със изпражнения по малко като отиде до тоалетна, не успява на веднъж да се изходи има болки пие по 2 аулина на ден.Отиде на преглед в петъка доктора каза че е добре прегледа го,и кат се прибрахме умря от болка и кръв имаше.И се притесняваме дали е нормално това?Колко време ще продължи? Не излиза от вкъщи има болки точно на ануса,вечер неможе да спи спокойно.
valiobest
 
Мнения: 1
Регистриран на: Вто Фев 18, 2014 3:15 pm

Re: период на възстановяване след операция от хемороиди

Мнениеот Ivelinatanasova » Сря Фев 19, 2014 11:05 pm

Здравейте, д-р Матев!
Ще съм благодарна ако споделите Вашето мнение относно отсраняване на хемороиди от 4-та степен.
Моето колебание по повод метода LONGO е заради по-дългия период на възстановяване в сравнение с THD.
Доколко THD методът може да бъде ефикасен за този стадии и има ли вероятност при наличие на пролапс да остане част от лигавицата да виси отвън след процедурата?
При операция със стамплер какъв е риска от стеснение на ануса? Колко често се случва? Това състояние обратимо ли е?
И последен въпрос, тъй като съм в началото на 30-те и планирам да имам още деца - след операция със стамплер има ли вероятност по време на бременност хемороидите отново да се появят и възможни ли са усложнения при евентуално раждане? А след THD?
Предварително Ви благодаря за отделеното време!
Планирам в най- скоро време да посетя Ст. Загора за консултация с Вас.
Поздрави!
Ivelinatanasova
 
Мнения: 1
Регистриран на: Сря Фев 19, 2014 10:47 pm

Предишна

Назад към Хемороиди

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron