период на възстановяване след операция от хемороиди

Хемороидите са заболяване засягащо кръвоносните съдове на аналния канал. Нормално съществуващите в тази зона кръвоносни сплетения се разширяват и се появява тенденция за излизането им извън ануса. Заболяването засяга активната възраст и има хронично прогресиращо развитие. Хемороидите засягат и двата пола и често водят до нетрудоспособност. Делят се според разположението си на вътрешни и външни хемороидални възли.

период на възстановяване след операция от хемороиди

Мнениеот elena » Сря Окт 23, 2013 10:06 pm

Здравейте Д-р Матев!
Оперирана съм от хемороиди 4-та степен по метода на Лонго.Бихте ли ми казали при тази операция за колко време се възстановява лигавицата и понеже сага усещам опъване и болки дали тези метални скоби се изхвърлят от организма след това.Благодаря Ви!
elena
 
Мнения: 5
Регистриран на: Сря Окт 23, 2013 8:04 pm

Re: период на възстановяване след операция от хемороиди

Мнениеот a_matev » Чет Окт 24, 2013 10:24 am

Здравейте, операцията на Лонго е добра при подбрани пациенти. За тази операция се пише, че " Когато е добре е добре, когато е зле е много зле. При Вас оплакванията не са много изразени, при всяка процедура за лечение е необходим възстановителен период, който обичайно , но не винаги е около месец. Металните скоби отпадат спонтанно. Желая Ви бързо оздравяване!
a_matev
 
Мнения: 114
Регистриран на: Пон Юни 24, 2013 6:45 pm

Re: период на възстановяване след операция от хемороиди

Мнениеот elena » Чет Окт 24, 2013 2:02 pm

Здравейте д-р Матев!Оперираха ме съвсем скоро на 18.10.13 във ВМА София доц.Дамянов. Два дена не ходих до тоалетна так ами бяха казали докторите.След това на 3-тия ден пих рициново масло за да отида до тоалетната тъй като дуфалака немога да го приемам заради инсулина защото е мн сладък.На 4 -тия ден без да съм пила никакво разхлабително ходих по голяма нужда над 15 пъти не като разстройство, а нормални меки изпражнения но помалко и на често със страшни болки.Просто непрекъснато имам позиви за ходене до тоалетна опитвам се да стискам, но немога.Дали металните скоби са причина тялото ми да реагира така.Притеснявам се отново да не ми излязат хемороиди от честото ходене.
При първото изхождане имах кръв и слуз както и при второто няколко капки кръв това нормално ли е?
Също така ми препоръчаха да се мажа с дефламол от вън и вътре в ануса за да заздравее по- добре лигавицата ?Какво е вашето мнение за това?
Благодаря Ви!
elena
 
Мнения: 5
Регистриран на: Сря Окт 23, 2013 8:04 pm

Re: период на възстановяване след операция от хемороиди

Мнениеот a_matev » Чет Окт 24, 2013 9:11 pm

elena написа:Здравейте д-р Матев!Оперираха ме съвсем скоро на 18.10.13 във ВМА София доц.Дамянов. Два дена не ходих до тоалетна так ами бяха казали докторите.След това на 3-тия ден пих рициново масло за да отида до тоалетната тъй като дуфалака немога да го приемам заради инсулина защото е мн сладък.На 4 -тия ден без да съм пила никакво разхлабително ходих по голяма нужда над 15 пъти не като разстройство, а нормални меки изпражнения но помалко и на често със страшни болки.Просто непрекъснато имам позиви за ходене до тоалетна опитвам се да стискам, но немога.Дали металните скоби са причина тялото ми да реагира така.Притеснявам се отново да не ми излязат хемороиди от честото ходене.
При първото изхождане имах кръв и слуз както и при второто няколко капки кръв това нормално ли е?
Също така ми препоръчаха да се мажа с дефламол от вън и вътре в ануса за да заздравее по- добре лигавицата ?Какво е вашето мнение за това?
Благодаря Ви!


Здравейте, определено рициновото масло не ви е понесло добре. Да не се отива до тоалетна три дни ??? Използвайте дефламола както Ви е препоръчано. При силни болки, голямо кървене и повишена температура се обърнете към оператора си без отлагане. Операцията на Лонго не е най-доброто което е измислено за лечение на хемороиди.
a_matev
 
Мнения: 114
Регистриран на: Пон Юни 24, 2013 6:45 pm

Re: период на възстановяване след операция от хемороиди

Мнениеот elena » Съб Ное 02, 2013 8:52 am

Здравейте отново д-р Матев!
Обръщам се с една много голяма молба да ми разясните някои мои съмнения.Бих искала да дойда на преглед при вас но в момента не съм в състояние да пътувам.Предишния път като ви писах още вечерта получих мн.силни болки и кървене и се върнах пак в болницата.Спород мен имаше скоба или друго което ме бодеше отвъртрешната страна на сфинктера и ми причиняваше силна болка.Докторите така и не откриха нищо,правиха ми ректоскопия и казаха че всичко е наред дори започнала да се образува лигавица на мЯстото на раната.
Въпроса ми е следния след операцията когато си правех туше с дефламол червото беше глатко и изпънато нагоре,но след силните болки и лекото кървене сега като си правя туше червото е нагънато/има неравности и по трудно си пъхам пръста/това значи ли че лигавицата пак се е смъкнала или имам отново хемороиди.
МОЛЯ ВИ ЗА ОТГОВОР ЗАЩОТО ВЕЧЕ 1 СЕДМИЦА НЕМОГА ДА СПЯ ОТ ПРИТЕСНЕНИЯ!!! :(
elena
 
Мнения: 5
Регистриран на: Сря Окт 23, 2013 8:04 pm

Re: период на възстановяване след операция от хемороиди

Мнениеот a_matev » Съб Ное 02, 2013 1:26 pm

elena написа:Здравейте отново д-р Матев!
Обръщам се с една много голяма молба да ми разясните някои мои съмнения.Бих искала да дойда на преглед при вас но в момента не съм в състояние да пътувам.Предишния път като ви писах още вечерта получих мн.силни болки и кървене и се върнах пак в болницата.Спород мен имаше скоба или друго което ме бодеше отвъртрешната страна на сфинктера и ми причиняваше силна болка.Докторите така и не откриха нищо,правиха ми ректоскопия и казаха че всичко е наред дори започнала да се образува лигавица на мЯстото на раната.
Въпроса ми е следния след операцията когато си правех туше с дефламол червото беше глатко и изпънато нагоре,но след силните болки и лекото кървене сега като си правя туше червото е нагънато/има неравности и по трудно си пъхам пръста/това значи ли че лигавицата пак се е смъкнала или имам отново хемороиди.
МОЛЯ ВИ ЗА ОТГОВОР ЗАЩОТО ВЕЧЕ 1 СЕДМИЦА НЕМОГА ДА СПЯ ОТ ПРИТЕСНЕНИЯ!!! :(


Здравейте, още веднъж ще Ви напомня за серозните проблеми след операцията на Лонго по повод хемороиди. Един от тях е стеноза / стеснение/ на ануса. Това се случва поради свиване на цирулярното изрязване на моншон от лигавица. Такава стеноза е възможна и при разшиване на шевната линия която се извършва със съшивателя. Това, че трдно си пъхате пръста и има неравност преценям по този начин/ с уговорката, че не съм Ви преглеждал/. Ако имате и тънки изпражнения вероятността д а сте получила стеноза е реална. Тази операция която Ви е извършена на Лонго изобщо не засяга хемороидите, тя се извършва над хемороидите, а те би трябвало да се придръпват навътре. В този смисъл Ви си имате хемороиди.
a_matev
 
Мнения: 114
Регистриран на: Пон Юни 24, 2013 6:45 pm

Re: период на възстановяване след операция от хемороиди

Мнениеот elena » Нед Ное 03, 2013 8:56 am

Здравейте,може ли в понеделник или вторник да дойда да ме прегледате спешно.МОЛЯ ВИ!
elena
 
Мнения: 5
Регистриран на: Сря Окт 23, 2013 8:04 pm

Re: период на възстановяване след операция от хемороиди

Мнениеот a_matev » Пон Ное 04, 2013 11:47 am

elena написа:Здравейте,може ли в понеделник или вторник да дойда да ме прегледате спешно.МОЛЯ ВИ!



Здравейте, вторник 11ч. 10 мин. заповядайте.
a_matev
 
Мнения: 114
Регистриран на: Пон Юни 24, 2013 6:45 pm

Re: период на възстановяване след операция от хемороиди

Мнениеот elena » Чет Дек 05, 2013 4:27 pm

Здравейте д-р Матев!Може ли да ми кажете колко дълго мога да ползвам Доксипрокт маз?
elena
 
Мнения: 5
Регистриран на: Сря Окт 23, 2013 8:04 pm

Re: период на възстановяване след операция от хемороиди

Мнениеот a_matev » Нед Дек 08, 2013 2:33 pm

elena написа:Здравейте д-р Матев!Може ли да ми кажете колко дълго мога да ползвам Доксипрокт маз?


Здравейте, Доксипрокт може да се използва и по- дълго. Но проблемът е , че се налага да го използвате, все пак той не лекува , а е само симптоматично средство. Може би е необходима консултация, защо се нуждаете от използването му толкова дълго време.
a_matev
 
Мнения: 114
Регистриран на: Пон Юни 24, 2013 6:45 pm

Следваща

Назад към Хемороиди

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта