Подутина от външната страна на ануса

Хемороидите са заболяване засягащо кръвоносните съдове на аналния канал. Нормално съществуващите в тази зона кръвоносни сплетения се разширяват и се появява тенденция за излизането им извън ануса. Заболяването засяга активната възраст и има хронично прогресиращо развитие. Хемороидите засягат и двата пола и често водят до нетрудоспособност. Делят се според разположението си на вътрешни и външни хемороидални възли.

Подутина от външната страна на ануса

Мнениеот gogo » Нед Юли 13, 2014 10:42 am

Здравейте!
Преди две седмици ми излезе подутина около външната страна на ануса, мислех си че е пъпка и я оставих да си мине.
Но след една седмица дразнене при миене след голяма нужда, реших да видя какво е , първо на огледалото , после го снимах и го разгледах по обстойно. Не беше пъпка , мисля че е външен хемороид.
Взех си крем Масту от аптеката и вече една седмица се мажа сутрин и вечер, но за съжаление подутината е още там.
Нямам дразнене ,болки, кървене или някакви други симптоми, просто е подуто като топче.
Та въпроса ми е ако е хемороид след колко време трябва да изчезне след като го третирам с Масту.


П.С. Мога да приложа и снимка на която се вижда ясно за какво става въпрос, ако ми предоставите e-mail (поща).

Блгодаря предварително!
gogo
 
Мнения: 1
Регистриран на: Нед Юли 13, 2014 10:19 am

Re: Подутина от външната страна на ануса

Мнениеот a_matev » Чет Юли 24, 2014 12:38 pm

gogo написа:Здравейте!
Преди две седмици ми излезе подутина около външната страна на ануса, мислех си че е пъпка и я оставих да си мине.
Но след една седмица дразнене при миене след голяма нужда, реших да видя какво е , първо на огледалото , после го снимах и го разгледах по обстойно. Не беше пъпка , мисля че е външен хемороид.
Взех си крем Масту от аптеката и вече една седмица се мажа сутрин и вечер, но за съжаление подутината е още там.
Нямам дразнене ,болки, кървене или някакви други симптоми, просто е подуто като топче.
Та въпроса ми е ако е хемороид след колко време трябва да изчезне след като го третирам с Масту.


П.С. Мога да приложа и снимка на която се вижда ясно за какво става въпрос, ако ми предоставите e-mail (поща).

Блгодаря предварително!


Здравейте, ако е външен хемороид, би трябвало вече да сте добре. Възможно е подутината да се запази и около месец. Важно е да е точна диагнозата.
a_matev
 
Мнения: 114
Регистриран на: Пон Юни 24, 2013 6:45 pm


Назад към Хемороиди

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron