Помощ !!!

Хемороидите са заболяване засягащо кръвоносните съдове на аналния канал. Нормално съществуващите в тази зона кръвоносни сплетения се разширяват и се появява тенденция за излизането им извън ануса. Заболяването засяга активната възраст и има хронично прогресиращо развитие. Хемороидите засягат и двата пола и често водят до нетрудоспособност. Делят се според разположението си на вътрешни и външни хемороидални възли.

Помощ !!!

Мнениеот popeto » Чет Окт 17, 2013 2:00 pm

В последно време когато стоя по-продължително време на стол започвам да чувствам чувство на тежест и все едно не съм се доизходил. А веднъж, когато се изхождах усетих болка и реших да опипам около анус и напипах издутина която при напъване излиза а при свиване на ануса се прибира с лека болка. Следващия път погледнах с огледало да видя какво е това и видях топчесто бразувание което излиза при напън поразрових се в интернет и много ми прилича на хемороид, но странното е че няма кървене. Може ли да ми кажете какво е или трябва да ме прегледате на 27 съм и се занимавам активно със спорт. Благодаря предварително :) Моля ви отговорете ми д-р Матев :(
popeto
 
Мнения: 1
Регистриран на: Чет Окт 17, 2013 1:50 pm

Re: Помощ !!!

Мнениеот a_matev » Чет Окт 17, 2013 6:08 pm

popeto написа:В последно време когато стоя по-продължително време на стол започвам да чувствам чувство на тежест и все едно не съм се доизходил. А веднъж, когато се изхождах усетих болка и реших да опипам около анус и напипах издутина която при напъване излиза а при свиване на ануса се прибира с лека болка. Следващия път погледнах с огледало да видя какво е това и видях топчесто бразувание което излиза при напън поразрових се в интернет и много ми прилича на хемороид, но странното е че няма кървене. Може ли да ми кажете какво е или трябва да ме прегледате на 27 съм и се занимавам активно със спорт. Благодаря предварително :) Моля ви отговорете ми д-р Матев :(


ЗДравейте. вероятно е хемороид. Ако вече сте идвал за преглед , моля пишете. Ако оплакванията Ви продължават повече от седмица, заповядайте за преглед.
a_matev
 
Мнения: 114
Регистриран на: Пон Юни 24, 2013 6:45 pm


Назад към Хемороиди

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта