помощ

Хемороидите са заболяване засягащо кръвоносните съдове на аналния канал. Нормално съществуващите в тази зона кръвоносни сплетения се разширяват и се появява тенденция за излизането им извън ануса. Заболяването засяга активната възраст и има хронично прогресиращо развитие. Хемороидите засягат и двата пола и често водят до нетрудоспособност. Делят се според разположението си на вътрешни и външни хемороидални възли.

помощ

Мнениеот bambam » Сря Яну 01, 2014 5:44 pm

здравейте ,
преди ден след изхождане имах кръвоизлив от ануса. кръвта беше малко но не беше в изпражненията а по тоалетната чиния и на хартията при забърсване. не беше обилен кръвоизлив но при повторно изхождане след около час се получи същото . беше ми се случило и преди около 3 месеца но еднократно и отмина. по принцип страдам от външни хемороиди , които се появяват много рядко и тях отдавам на активния спорт , но никога до сега не беше се получавало такова кървене . мъж съм на 31 години
bambam
 
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Яну 01, 2014 5:29 pm

Re: помощ

Мнениеот a_matev » Пет Яну 03, 2014 8:14 pm

Здравейте, действително най-вероятната причина за кървене в 80 % се дължи на хемороиди. В предвид възрастта Ви това е най-вероятната причина. Ако има разстройство придружено с кървене е възможно да страдате и от форми на коли,т които не винаги са безобидни. Във всеки случай ако кървено се повтаря е добре да ме посетите за консултация.
a_matev
 
Мнения: 114
Регистриран на: Пон Юни 24, 2013 6:45 pm

Re: помощ

Мнениеот bambam » Съб Яну 25, 2014 7:52 pm

Благодаря ви много , за отговора ! Не нямам разтройство примесено с кръв , само симптомите , които описах по-горе , но от 1 януари до сега не се е повтаряло оплакването.Ако се повтори ще потърся консултация с вас . Още веднъж ви благодаря!
bambam
 
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Яну 01, 2014 5:29 pm


Назад към Хемороиди

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта