Помощ

Хемороидите са заболяване засягащо кръвоносните съдове на аналния канал. Нормално съществуващите в тази зона кръвоносни сплетения се разширяват и се появява тенденция за излизането им извън ануса. Заболяването засяга активната възраст и има хронично прогресиращо развитие. Хемороидите засягат и двата пола и често водят до нетрудоспособност. Делят се според разположението си на вътрешни и външни хемороидални възли.

Помощ

Мнениеот divasamodiva9 » Вто Окт 21, 2014 5:02 pm

Здравейте
моля за помощ. Бремена съм в 6 месец , преди да забременея имах хемороид които излизаше навън но се пребираше и не ми е създавал големи проблеми , но от един-два месеца хемороидите ми се увеличиха станаха много болезнени и вече дори не се прибират и така ми причиняват по голям дискомфорт. Гинеколога ми ми изписа някакво кремче което дори не ми облекчава болката и така от ден на ден съм по зле. Въпросът ми е повреме на бременост може ли да се направи нещо и какво.
divasamodiva9
 
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Окт 21, 2014 4:44 pm

Re: Помощ

Мнениеот a_matev » Нед Окт 26, 2014 2:21 pm

divasamodiva9 написа:Здравейте
моля за помощ. Бремена съм в 6 месец , преди да забременея имах хемороид които излизаше навън но се пребираше и не ми е създавал големи проблеми , но от един-два месеца хемороидите ми се увеличиха станаха много болезнени и вече дори не се прибират и така ми причиняват по голям дискомфорт. Гинеколога ми ми изписа някакво кремче което дори не ми облекчава болката и така от ден на ден съм по зле. Въпросът ми е повреме на бременост може ли да се направи нещо и какво.


Здравейте при бременност се забавя кръвният ток в долните крайници при напредване на бременността. Във връзка с това често се образуват съсиреци във външните хемороиди. Ако е единичен хемороидален възел го отстранявам при преценка на рисковете за бременността. Ако са повече 2-3-4 възела се лекува с консервативни средства, за да не се създава по- голяма оперативна травма. Това е личен подход. Възможно е отклонение от този подход в зависимост от давността на оплакванията.
a_matev
 
Мнения: 114
Регистриран на: Пон Юни 24, 2013 6:45 pm

Re: Помощ

Мнениеот divasamodiva9 » Нед Окт 26, 2014 2:30 pm

А мога ли да ги мажа с нещо което да ме облекчи?
divasamodiva9
 
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Окт 21, 2014 4:44 pm

Re: Помощ

Мнениеот a_matev » Пон Окт 27, 2014 12:58 pm

Има много медикаменти за мазане. Напр. проктогливенол, но е симптоматично средство -- не лекува.
a_matev
 
Мнения: 114
Регистриран на: Пон Юни 24, 2013 6:45 pm


Назад към Хемороиди

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта