Продължителна болка без кървене

Хемороидите са заболяване засягащо кръвоносните съдове на аналния канал. Нормално съществуващите в тази зона кръвоносни сплетения се разширяват и се появява тенденция за излизането им извън ануса. Заболяването засяга активната възраст и има хронично прогресиращо развитие. Хемороидите засягат и двата пола и често водят до нетрудоспособност. Делят се според разположението си на вътрешни и външни хемороидални възли.

Продължителна болка без кървене

Мнениеот lz1cam » Вто Окт 01, 2013 10:44 pm

Здравейте д-ре,
Вероятно трябва да бъда прегледан от специалист, но преди това бих искал малко насочваща инфо.
През м. Април бях изследван в болница Каспела, Пловдив с колоноскопия заради продължително кървене и болки в дебелото черво след антибиотично+кортикостероиди лечение на пневмония. Изписаха ми Салофалк 3х500мг, който взимах около 1,5 месеца и през Юни след консултация спрях при липса на повече оплаквания.
В края на м. Юли т.г. ми се появи постоянна пареща болка в долната част на корема - под пъпа. Същата се засилва и разраства по хода на дебелото черво при по-продължително заседяване - на раб. място или при дълго шофиране. Яденето на кисело мляко или домати ми причиняваше болки на сл. ден. Стигна се до там, че друсането при нормално ходене ясно очертаваше болезненото място по хода на дебелото черво до ректума. Нощно време се събуждах от пареща болка в долната част на корема при лежане по гръб или на лявата страна. При притискане на болезненото място под пъпа усещах пронизваща болка до ректума и ануса, която припознавах с болка в пикочния мехур или простатата.
Отидох на преглед при същия специалист гастроентеролог, който ме прегледа на ехограф за възпаление на дебелото черво, но не откри такова. Помолих го да ми погледне и простатата и пикочния мехур, защото там усещах силно парене и болка - също не видя проблеми.
За хемороиди преглед не ми направи, но каза, че са ми възпалени и ми предписа Детралекс 3х2 и локални средства.
Мина месец лечение с бавен и недостатъчен ефект. Посъветва ме да продължа още месец и половина с лечението в същите дози и при продължаващи оплаквания - да отида за операция.
Продължавам лечението, но съм притеснен дали не става дума за друго заболяване (имам много лоша фамилна анамнеза касаеща дебелото черво) + факта, че без преглед за хемороиди лекувам вече цели два месеца хемороиди и още имам умерени оплаквания. Оплакванията ми се засилват през втората половина на деня или при заседяване седнал и често ме будят нощем.
Моля за вашия съвет!
Благодаря.
lz1cam
 
Мнения: 4
Регистриран на: Вто Окт 01, 2013 10:21 pm

Re: Продължителна болка без кървене

Мнениеот lz1cam » Вто Окт 01, 2013 11:14 pm

lz1cam написа: Оплакванията ми се засилват през втората половина на деня или при заседяване седнал и често ме будят нощем.

Понеже не виждам бутон "редактирай" ще добавя, че болките ми се провокират особено бързо и от носене на пристегнат колан в областта на корема, дори да съм седял съвсем малко седнал, което не зная дали изобщо може да се свъзва с хемороиди и силно ме притеснява.
В очакване на вашето мнение...
lz1cam
 
Мнения: 4
Регистриран на: Вто Окт 01, 2013 10:21 pm

Re: Продължителна болка без кървене

Мнениеот a_matev » Сря Окт 02, 2013 9:33 am

Здравейте, миналите Ви оплаквания се дължат на антибиотично провокиран /псевдомембранозен/ колит. Това е преминало. Сегашните Ви оплаквания са на функционална основа/синдром на раздразненото дебело черво/. При негативна колоноскопия това което следва да се лекува/ за съжаление не се отдава много успешно/ е синдромът на раздразненото дебело черво. Желая Ви бързо възстановяване. Необходимо е да си извършвате стандартната онкологична профилактика.
a_matev
 
Мнения: 114
Регистриран на: Пон Юни 24, 2013 6:45 pm

Re: Продължителна болка без кървене

Мнениеот lz1cam » Сря Окт 02, 2013 10:15 am

Благодаря ви за отговора.
Търсих ви по телефона, но вероятно сте зает, а имам следните допълнителни въпроси:
1. Правите ли коремна ехография?
2. Диагностицирате ли:
- болест на Крон
- улцерозен колит
- злокачествено заболяване на дебелото черво
3. При насрочен при вас преглед нужна ли е предварителна подготовка за почистване на дебелото черво и каква?

Вашият отговор ми се струва твърде правдоподобен, но да ви припомня, че в момента аз се лекувам за хемороиди с Детралекс. До колко това лечение е в съгласие с евентуален синдром на раздразненото дебело черво т.е. би ли могло дори да го раздразва допълнително?
За да съм сигурен какво от точно страдам и трябва да лекувам, ще ви помоля за преглед по телефона.
Междувременно, моля да ми отговорите на въпросите от по-горе.
Благодаря!
lz1cam
 
Мнения: 4
Регистриран на: Вто Окт 01, 2013 10:21 pm

Re: Продължителна болка без кървене

Мнениеот a_matev » Сря Окт 02, 2013 11:12 am

lz1cam написа:Благодаря ви за отговора.
Търсих ви по телефона, но вероятно сте зает, а имам следните допълнителни въпроси:
1. Правите ли коремна ехография?
2. Диагностицирате ли:
- болест на Крон
- улцерозен колит
- злокачествено заболяване на дебелото черво
3. При насрочен при вас преглед нужна ли е предварителна подготовка за почистване на дебелото черво и каква?

Вашият отговор ми се струва твърде правдоподобен, но да ви припомня, че в момента аз се лекувам за хемороиди с Детралекс. До колко това лечение е в съгласие с евентуален синдром на раздразненото дебело черво т.е. би ли могло дори да го раздразва допълнително?
За да съм сигурен какво от точно страдам и трябва да лекувам, ще ви помоля за преглед по телефона.
Междувременно, моля да ми отговорите на въпросите от по-горе.
Благодаря!


Здравейте, на всички въпроси отговорът е ДА.
Въпрос 3 - за преглед не е нужна подготовка. , за изследване на дебелото черво е нужна подготовка с Фортранс.
Детралекс може да предизвиква гастроинтестинални симптоми като страничен ефект докато се приема , но не може да предизвиква/причинява/ синдром на раздразненото дебело черво.
a_matev
 
Мнения: 114
Регистриран на: Пон Юни 24, 2013 6:45 pm

Re: Продължителна болка без кървене

Мнениеот lz1cam » Сря Окт 02, 2013 3:16 pm

Д-ре, възможно ли е за едно посещение при вас да се изследвам за всички посочени рискове, за които попитах по-горе и отговорихте с ДА или за някои от тях ще бъде нужно да ви посетя повече от 1 път? В случай, че ми отговорите, че е възможно това да стане в насрочения ми от вас час идния петък, ще се свържа с вас по телефона, за да ми дадете нужните указания. Благодаря ви.
lz1cam
 
Мнения: 4
Регистриран на: Вто Окт 01, 2013 10:21 pm

Re: Продължителна болка без кървене

Мнениеот a_matev » Чет Окт 03, 2013 11:53 am

Да, възможно е с една визита. Трябва да сте подготвен за ендоскопия и да носите проба за пируваткиназен тест.
a_matev
 
Мнения: 114
Регистриран на: Пон Юни 24, 2013 6:45 pm


Назад към Хемороиди

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron