Резорбират ли се тромбозиралите външни хемороиди

Хемороидите са заболяване засягащо кръвоносните съдове на аналния канал. Нормално съществуващите в тази зона кръвоносни сплетения се разширяват и се появява тенденция за излизането им извън ануса. Заболяването засяга активната възраст и има хронично прогресиращо развитие. Хемороидите засягат и двата пола и често водят до нетрудоспособност. Делят се според разположението си на вътрешни и външни хемороидални възли.

Резорбират ли се тромбозиралите външни хемороиди

Мнениеот Magdalena » Нед Юни 28, 2015 12:19 am

Здравейте, д-р Матев!
Преди четири седмици ми се появи външен хемороид, който през това време лекувах с Детралекс и мазане с Лиотон. Болката овладях сравнително бързо, но вече 4-та седмица твърдото топче си остава. Да очаквам ли организма да го резорбира от самосебе си и тромбът във възела да изчезне? Ако да, в какъв приблизителен период би трябвало да се случи това? Знам, че евентуален отговор може да бъде, че това е индивидуално, но все пак след какъв период трябва да приема, че това няма да се случи? И ако не се случи, бих искала да Ви помоля за малко повече информация: какво представлява по-точно безкръвното премахване с "апарат", което правите и за което прочетох е един друг пост?
Благодаря Ви предварително!
Magdalena
 
Мнения: 1
Регистриран на: Съб Юни 27, 2015 2:04 pm

Re: Резорбират ли се тромбозиралите външни хемороиди

Мнениеот a_matev » Пон Юни 29, 2015 9:58 pm

Magdalena написа:Здравейте, д-р Матев!
Преди четири седмици ми се появи външен хемороид, който през това време лекувах с Детралекс и мазане с Лиотон. Болката овладях сравнително бързо, но вече 4-та седмица твърдото топче си остава. Да очаквам ли организма да го резорбира от самосебе си и тромбът във възела да изчезне? Ако да, в какъв приблизителен период би трябвало да се случи това? Знам, че евентуален отговор може да бъде, че това е индивидуално, но все пак след какъв период трябва да приема, че това няма да се случи? И ако не се случи, бих искала да Ви помоля за малко повече информация: какво представлява по-точно безкръвното премахване с "апарат", което правите и за което прочетох е един друг пост?
Благодаря Ви предварително!


Здравейте, има случаи и до една година тромба да се опипва като неболезнено кръгло топче. Обикновено до 10 дни изчезва. Мога действително да го отстранявам с безкръвна хирургична процедура, ако е необходимо.
a_matev
 
Мнения: 114
Регистриран на: Пон Юни 24, 2013 6:45 pm


Назад към Хемороиди

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта