Следоперативни проблеми на хемороиди

Хемороидите са заболяване засягащо кръвоносните съдове на аналния канал. Нормално съществуващите в тази зона кръвоносни сплетения се разширяват и се появява тенденция за излизането им извън ануса. Заболяването засяга активната възраст и има хронично прогресиращо развитие. Хемороидите засягат и двата пола и често водят до нетрудоспособност. Делят се според разположението си на вътрешни и външни хемороидални възли.

Следоперативни проблеми на хемороиди

Мнениеот gerogih » Пон Авг 03, 2015 9:26 pm

Здравейте, д-р Матев!
Преди 2 месеца съм опериран от хемороиди по метода Уайтхед. Все още имам силни болки след дефекация, които продължават 5-6 часа, постоянен дискомфорт и течение от ануса. При консултативния преглед ми казаха, че имам стеноза и се налага втора операция. В момента се чувствам като инвалид. Мога ли да се възстановя напълно и да имам нормален живот?
gerogih
 
Мнения: 1
Регистриран на: Вто Юли 28, 2015 8:16 pm

Re: Следоперативни проблеми на хемороиди

Мнениеот a_matev » Сря Авг 12, 2015 4:07 pm

gerogih написа:Здравейте, д-р Матев!
Преди 2 месеца съм опериран от хемороиди по метода Уайтхед. Все още имам силни болки след дефекация, които продължават 5-6 часа, постоянен дискомфорт и течение от ануса. При консултативния преглед ми казаха, че имам стеноза и се налага втора операция. В момента се чувствам като инвалид. Мога ли да се възстановя напълно и да имам нормален живот?


За съжаление, след тази операция са възможни много сериозни проблеми. Тя като, цяло е отречена за лечение на хемороиди. Не бива да се бърза със заключение стеноза. Заповядайте за преглед при мен за второ мнение.
a_matev
 
Мнения: 114
Регистриран на: Пон Юни 24, 2013 6:45 pm


Назад към Хемороиди

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron