Спешна Консултация

Хемороидите са заболяване засягащо кръвоносните съдове на аналния канал. Нормално съществуващите в тази зона кръвоносни сплетения се разширяват и се появява тенденция за излизането им извън ануса. Заболяването засяга активната възраст и има хронично прогресиращо развитие. Хемороидите засягат и двата пола и често водят до нетрудоспособност. Делят се според разположението си на вътрешни и външни хемороидални възли.

Спешна Консултация

Мнениеот desislava » Пет Яну 08, 2016 12:17 pm

Здравейте Др.Матев,
Казвам се Десислава на 36 г. не раждала.
Не зная дали съм на правилното място,но Ви моля за консултация и съвет. Със сигурност без преглед е неточно за диагноза,но може да ме ориентирате за какво става на въпрос относно моя проблем. Първо от няколко години имам едно така наречено възелче ,което е излезнало извън ануса. Не съм обърнала внимание кога и как е излезнало. Не ме боли, не кървя от това и нямам сърбеж. Снощи при сексуален акт, съпруга ми си позволи да проникне с пръст в ануса ми ,при което потече доста яркочервена кръв, не ме боля, но много се разтревожихме. Първоначално предположих, че е от въпросния така наречен възел или част от червото,което е извън ануса ми или най вероятно ме е одраскал с нокът. Но когато се измих се видя, че кървенето не е от там, а отвътре и после спря да кърви . Друг път никога не бе ми се е случвало. Днес след изхождане, умишлено разгледах дали има кръв по изпражненията. Видях,че имаше кръв по тях, а по тоалетната хартия -нямаше. Още повече се разтревожих. Въпросът ми е според Вас какво може да е това хемороиди ли имам или нещо друго? Сериозно ли е?
Благодаря Ви предварително !
desislava
 
Мнения: 1
Регистриран на: Пет Яну 08, 2016 11:55 am

Re: Спешна Консултация

Мнениеот a_matev » Пет Яну 15, 2016 12:03 pm

Не мисля, че имате основание за сериозни притеснения. Ако кървенето продължи можете да се обадите за консултация.
a_matev
 
Мнения: 114
Регистриран на: Пон Юни 24, 2013 6:45 pm


Назад към Хемороиди

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron