сърбеж около ануса

Хемороидите са заболяване засягащо кръвоносните съдове на аналния канал. Нормално съществуващите в тази зона кръвоносни сплетения се разширяват и се появява тенденция за излизането им извън ануса. Заболяването засяга активната възраст и има хронично прогресиращо развитие. Хемороидите засягат и двата пола и често водят до нетрудоспособност. Делят се според разположението си на вътрешни и външни хемороидални възли.

сърбеж около ануса

Мнениеот Protel_M » Чет Ное 13, 2014 11:43 am

Здравейте Д-р Матев,
На 27.10.2014 бях при вас и ми отстранихте 2 вътрешни хемороида чрез „банд лигиране“.Външни нямам и други вътрешни налагащи отстраняване .
От следващия ден започна постоянно изтичане на прозрачен секрет придружено с адски сърбеж . По-време на прегледа ми бяхте казали също ,че имам брадавица близо до ануса ( но до този момент не ми е правила проблеми свързани със сърбеж ).Секрета премина след 3 дена, но сърбежа си продължава вече 17 ден,като на моменти положението е нетърпимо .Мажа с проктогливенол ,Масту С , промивки с тетра,но ефекта е временен .Препоръчаха ми дипрогента – ефекта е по-дълготраен , но пак си е временен . Това нормално ли е след такава манипулация и какво мога да предприема ?
Благодаря !
Protel_M
 
Мнения: 1
Регистриран на: Чет Ное 13, 2014 11:16 am

Re: сърбеж около ануса

Мнениеот a_matev » Нед Ное 16, 2014 10:06 pm

Protel_M написа:Здравейте Д-р Матев,
На 27.10.2014 бях при вас и ми отстранихте 2 вътрешни хемороида чрез „банд лигиране“.Външни нямам и други вътрешни налагащи отстраняване .
От следващия ден започна постоянно изтичане на прозрачен секрет придружено с адски сърбеж . По-време на прегледа ми бяхте казали също ,че имам брадавица близо до ануса ( но до този момент не ми е правила проблеми свързани със сърбеж ).Секрета премина след 3 дена, но сърбежа си продължава вече 17 ден,като на моменти положението е нетърпимо .Мажа с проктогливенол ,Масту С , промивки с тетра,но ефекта е временен .Препоръчаха ми дипрогента – ефекта е по-дълготраен , но пак си е временен . Това нормално ли е след такава манипулация и какво мога да предприема ?
Благодаря !


Здравейте, определено сърбежът не е сред симптомите след банд лигиране на хемороиди. Тази брадавица обаче е възможно да е причина за сърбежа. Заповядайте по-рано от уговореното за един контролен преглед.
a_matev
 
Мнения: 114
Регистриран на: Пон Юни 24, 2013 6:45 pm


Назад към Хемороиди

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 0 госта

cron