Съвет за справяне с хемороиди

Хемороидите са заболяване засягащо кръвоносните съдове на аналния канал. Нормално съществуващите в тази зона кръвоносни сплетения се разширяват и се появява тенденция за излизането им извън ануса. Заболяването засяга активната възраст и има хронично прогресиращо развитие. Хемороидите засягат и двата пола и често водят до нетрудоспособност. Делят се според разположението си на вътрешни и външни хемороидални възли.

Съвет за справяне с хемороиди

Мнениеот sofkam » Чет Юни 25, 2015 9:20 pm

Здравейте д-р Матев! От 10 години имам поставена диагноза вътрешни хемороиди с кървене.От м.09.2014г се появиха и външни.По това време ми беше направена и колоноскопия,оказа се,че имам 6 вътрешни и 2 външни хемороида. От м.09.2014 до сега имам кървене и хемоглобина ми стана 95.Искам да разбера какъв метод на лечение бихте ми препоръчали и какъв е срока на възстановяване. Очаквам вашия отговор.
sofkam
 
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Юни 22, 2015 2:48 pm

Re: Съвет за справяне с хемороиди

Мнениеот a_matev » Пон Юни 29, 2015 10:05 pm

sofkam написа:Здравейте д-р Матев! От 10 години имам поставена диагноза вътрешни хемороиди с кървене.От м.09.2014г се появиха и външни.По това време ми беше направена и колоноскопия,оказа се,че имам 6 вътрешни и 2 външни хемороида. От м.09.2014 до сега имам кървене и хемоглобина ми стана 95.Искам да разбера какъв метод на лечение бихте ми препоръчали и какъв е срока на възстановяване. Очаквам вашия отговор.


Отговорих на предният Ви въпрос. Относно срока на възстановяване е около месец, като през това време има нетрудоспособност за физически труд.
a_matev
 
Мнения: 114
Регистриран на: Пон Юни 24, 2013 6:45 pm

Re: Съвет за справяне с хемороиди

Мнениеот sofkam » Пон Юли 06, 2015 10:35 pm

Благодаря за отговора ви д-р Матев. Мисля си да направя преглед и предприема операция при вас през м.Октомври.
sofkam
 
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Юни 22, 2015 2:48 pm


Назад към Хемороиди

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron