Тест за рак на дебелото черво

Полипите представляват свръхразрастване на видоизменени клетки от лигавицата на дебелото черво/колон/ , които се намират в чревният канал. Някой полипи са плоски други имат краче с което са заловени за червото. Полипите са едни от най- честите новообразувания на червата и се срещат при 15-20% сред възрастното население. Връзката на полипите с рака на дебелото черво е ясно доказана.

Тест за рак на дебелото черво

Мнениеот antineq » Чет Ное 20, 2014 5:47 pm

Колко струва теста за рак на дебелото черво
antineq
 
Мнения: 2
Регистриран на: Чет Ное 20, 2014 5:43 pm

Re: Тест за рак на дебелото черво

Мнениеот a_matev » Съб Ное 22, 2014 8:02 pm

Здравйте, има няколко варианта на профилактика, естествено с различна цена.

1.Профилактика на рака на дебелото черво чрез тест за окултно кървене-много точен но за съжаление не дава информация от какъв произход е това кървене, ако го има - цена 15 лева. Носи се проба/малко количество фекална маса/ при нас резултатът е готов след 30 мин. Възможно е и изпращане с куриерска фирма на пробата / наложен платеж/

2. Пируат - киназен тест - конкретно за туморни заболявания, за рак на делото черво с точност 91 % . Носи се проба/малко количество фекална маса/ при нас резултатът е готов след 30 мин. Възможно е и изпращане с куриерска фирма на пробата / наложен платеж/

3. При положителен резултат от тестовете, или директно без тестове, може да се извърши ендоскопско изследване на дебелото черво. Инвазивно изследване 90 лв. Наблюдава се лигавицата на червото отвътре.

Има различни варианти според възможностите на конкретният човек, който се интересува за здравето си.
a_matev
 
Мнения: 114
Регистриран на: Пон Юни 24, 2013 6:45 pm

Re: Тест за рак на дебелото черво

Мнениеот antineq » Пон Ное 24, 2014 4:09 pm

Много благодаря за отговора. Казаха ми че имало кръвен тест, с който да се установи наличие на гена, носещ рак? На пируат каква е цената?
antineq
 
Мнения: 2
Регистриран на: Чет Ное 20, 2014 5:43 pm

Re: Тест за рак на дебелото черво

Мнениеот a_matev » Вто Дек 02, 2014 8:06 pm

antineq написа:Много благодаря за отговора. Казаха ми че имало кръвен тест, с който да се установи наличие на гена, носещ рак? На пируат каква е цената?


Има кръвни тестове за носителство на гени за рак на дебелото черво. Гените са много и различни за всеки се заплаща отделно, цените които аз съм виждал за един ген са между 1200 и 2700 лева.

Пируват киназният тест е с цена 70 лева без да са включени куриерските разходи около 7-8 лева.
a_matev
 
Мнения: 114
Регистриран на: Пон Юни 24, 2013 6:45 pm

Re: Тест за рак на дебелото черво

Мнениеот TimothyLab » Нед Дек 14, 2014 10:10 pm

Можете да поставите връзка към hemoroidi.bg във вашия форум ?
TimothyLab
 
Мнения: 1
Регистриран на: Нед Дек 14, 2014 5:05 pm

Re: Тест за рак на дебелото черво

Мнениеот a_matev » Пон Дек 15, 2014 8:25 pm

TimothyLab написа:Можете да поставите връзка към hemoroidi.bg във вашия форум ?



Здравейте, не съм компютърен специалист, но щом от hemoroidi.bg се влиза във форума по обратният път се връща във сайта. Защо е необходимо да има такава връзка?
a_matev
 
Мнения: 114
Регистриран на: Пон Юни 24, 2013 6:45 pm

Re: Тест за рак на дебелото черво

Мнениеот Елена » Пон Юни 08, 2015 1:38 pm

Здравейте,
искам да си направя ендоскопия. Моля, да ми разясните повече за самия преглед, как протича, как да си запазя час, колко време преди това да го запазя и т.н. Преди 2 месеца идвах на преглед при д-р Матев и тогава не се установиха хемороиди, но продължавам да се чувствам дискомфортно и затова искам по-обстоен преглед. Имам брошура за "ФОРТРАНС" от вас и ще изпълня указанията за приема на лекарството. А отпуска ли се без рецепта фортранса? Мога ли да си взема направление от джипито за прегледа?
Благодаря ви и очаквам отговор
Елена
 
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Юни 08, 2015 9:03 am

Re: Тест за рак на дебелото черво

Мнениеот a_matev » Вто Юни 16, 2015 10:21 am

Елена написа:Здравейте,
искам да си направя ендоскопия. Моля, да ми разясните повече за самия преглед, как протича, как да си запазя час, колко време преди това да го запазя и т.н. Преди 2 месеца идвах на преглед при д-р Матев и тогава не се установиха хемороиди, но продължавам да се чувствам дискомфортно и затова искам по-обстоен преглед. Имам брошура за "ФОРТРАНС" от вас и ще изпълня указанията за приема на лекарството. А отпуска ли се без рецепта фортранса? Мога ли да си взема направление от джипито за прегледа?
Благодаря ви и очаквам отговор



Здравейте, Фортранс се отпуска без рецепта. Не е нужно да носите направление. Изследването сигмоидоскопия е неболезнено. Запазете час на 0888395060 м. с. Ковачева
a_matev
 
Мнения: 114
Регистриран на: Пон Юни 24, 2013 6:45 pm

Re: Тест за рак на дебелото черво

Мнениеот joremimi » Сря Сеп 21, 2016 11:51 am

Здравейте и поздравления за добре направения и поддържан саит ,които дава информационна медицинска култура .
Вред на тези мисли бих желала да ви попитам колко е достоверен теста М2-ПК за скрининг на дебелото черво
т.е може ли човек да му се довери и до каква степен ?
Питам ви защото е препоръчан за профилактика .
Правил се по метода Елайза И БИЛ ДОСТА ДОСТОВЕРЕН , НО много ми е важно и вашето мнение като специалист
Предварително Ви Благодаря !
joremimi
 
Мнения: 1
Регистриран на: Сря Сеп 21, 2016 10:51 am


Назад към Полипи на дебелото черво

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта