Тромбозиране

Хемороидите са заболяване засягащо кръвоносните съдове на аналния канал. Нормално съществуващите в тази зона кръвоносни сплетения се разширяват и се появява тенденция за излизането им извън ануса. Заболяването засяга активната възраст и има хронично прогресиращо развитие. Хемороидите засягат и двата пола и често водят до нетрудоспособност. Делят се според разположението си на вътрешни и външни хемороидални възли.

Тромбозиране

Мнениеот Patient » Сря Юли 17, 2013 9:11 pm

Здравейте, д-р Матев!

Появи ми се нещо като твърдо топче на ануса - без болка и кървене. Разбира се, веднага отидох на преглед при хирург. Той констатира, че това е тромб и каза, че засега не се налага операция и че има вероятност тромбът да се разгради от самосебе си. Операция щяла да се наложи ако се появи болка или прочее проблеми. Не предписа никакви медикаменти. Аз обаче се чудя дали хепаринът не може да помогне на разграждането на този тромб. Пробвах да намажа с Lioton, но явно той е създаден за крака, а не за такова деликатно място - щипе ужасно. Бихте ли могли да ми отговорите дали инжекции Фраксипарин биха подпомогнали разграждането на тромба?

Благодаря Ви предварително!
Patient
 
Мнения: 1
Регистриран на: Сря Юли 17, 2013 8:59 pm

Re: Тромбозиране

Мнениеот a_matev » Чет Юли 18, 2013 6:07 pm

Здравейте, колегата хирург Вие консултирал коректно. Тромбозирал външен хемороид се лекува индивидуално според състоянието на пациента и конкретният хемороид, както и срокът от появата му. Фраксипарин не Ви препоръчвам, не е безобиден медикамент за състояние като Вашето и при Вашите оплаквания от хемороиди.
a_matev
 
Мнения: 114
Регистриран на: Пон Юни 24, 2013 6:45 pm


Назад към Хемороиди

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта